Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 26 d. 15:43
Ar verta keisti išmaniojo telefono bateriją?
Balandžio 26 d. 09:24
Lietuvių aeronautikos bendrovė sukūrė revoliucinį rotorių, galintį pagerinti skrydžių efektyvumą
Balandžio 25 d. 20:35
Šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui
Balandžio 25 d. 17:31
Ekspertai apie Lietuvos energetiką: kas mūsų laukia ateityje?
Balandžio 25 d. 14:34
Netikėtas paveldėjimas: nusišypsojusi sėkmė ar sukčių gudrybė?
Balandžio 25 d. 11:27
Šviesolaidis sujungs pažangius Europos laikrodžius: naudą pajus ir mokslas, ir visuomenė
Balandžio 25 d. 08:21
Telefonai dabar „į pensiją“ išeina tik po 3,5 m.: kaip tai pasitarnauja norintiems sutaupyti?
Balandžio 24 d. 20:22
Galvojate, kad jūsų išmanusis laikrodis atsparus vandeniui? Perskaičius šį tekstą, nebenorėsite jo net sušlapinti
Balandžio 24 d. 17:49
Dirbtinis intelektas jau gali padėti nustatyti ligą ar užkirsti kelią jos vystymuisi
Balandžio 24 d. 14:10
„Wix“ pristato naujovę: verslo logikos pritaikymas unikaliems poreikiams be programavimo žinių
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Kaip sekasi studijos nuotoliniu būdu? Dauguma studentų prisitaikė, bet nori „gyvų“ paskaitų

Publikuota: 2020-04-28 09:10
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Studijų proceso organizavimas nuotoliniu būdu paskelbus karantiną – nemažas iššūkis visoms aukštosioms mokykloms. Mykolo Romerio universitetas po karantino paskelbimo nestabdė studijų proceso ir operatyviai perėjo prie centralizuotų nuotolinių studijų virtualioje studijų aplinkoje su įdiegtais specialiais įrankiais, operatyviai centralizavo nuotolinių studijų proceso administravimą, sukūrė efektyvią nuolatinę nuotolinio studijų proceso stebėseną, paramos sistemą studentams ir dėstytojams, mobilizavo vidinius IT resursus. Universitete taip pat atliekamos studentų ir dėstytojų apklausos, kaip sekasi dirbti nuotoliniu būdu, reaguojama į išsakytas pastabas, kad nuotolinis studijų procesas būtų kuo sklandesnis.

Kaip sekasi studijos nuotoliniu būdu? Dauguma studentų prisitaikė, bet nori „gyvų“ paskaitų

Universitete atlikta Lietuvos ir užsienio studentų apklausa, atskleidė, kaip jiems sekasi studijuoti nuotoliniu būdu, ką reikėtų tobulinti. Apklausoje dalyvavo 378 studentai. Didžioji dalis atsakiusių į klausimus (98 proc.) – bakalauro ir magistrantūros programų studentai.

Beveik pusę studentų (49 proc.) teigė, kad įsisavinti gautą informaciją nuotoliniu būdu jiems sekasi gerai arba puikiai. Tik 6 proc. iš kurių didžioji dalis – bakalauro studijų pakopos studentai nurodė, kad įsisavinti informaciją nuotoliniu būdu jiems sekasi silpnai. Populiariausia mokymosi aplinka, kurioje vykdomos studijos nuotoliniu būdu universitetuose yra „Moodle“. Ar ji tinkama studentams ir kaip jiems sekasi su ja dirbti? Beveik pusė MRU apklaustų studentų (49 proc.) šią mokymosi aplinką įvertino labai gerai arba puikiai, ir tik 6 proc. atsakiusių mokymosi kokybę „Moodle“ aplinkoje vertina silpnai.

Į klausimą „Ar sistemingai dalyvaujate „Moodle“ paskaitose?“ 61 proc. apklausoje dalyvavusiųjų studentų atsakė teigiamai, 39 proc. apklausoje dalyvavusių pažymėjo, kad buvo priežasčių ar aplinkybių, kurios jiems trukdė naudotis „Moodle“. Tarp pagrindinių ar pasikartojančių priežasčių, kurios trukdė studijuoti nuotoliniu būdu, studentai paminėjo pagrindinį darbą, interneto ryšio sutrikimus, asmenines priežastis (šeima, vaikai, sunku susikaupti namuose mokytis ir kt.).

57 proc. apklausoje dalyvavusių studentų taip pat nurodė, kad paskaitos yra pastoviai dėstomos, užduodamos užduotys, 26 proc. studentų nurodė, kad ne visos paskaitos buvo dėstomos, 4 proc. – kad paskaitos nedėstomos, tačiau užduodamos virtualios užduotys, 2 proc. – kad buvo nedėstomų paskaitų.

Apklausoje studentai pateikė ir savo pastebėjimų, pasiūlymai ir rekomendacijų, kaip būtų galima patobulinti studijas nuotoliniu būdu. Didžioji dalis studentų pabrėžė, kad būtų gerai, kad dėstytojai virtualioje aplinkoje rengtų paskaitas, kurios būtų panašios į įprastines, tai yra būtų dėstomos „gyvai“, komentuojant pateikiamą medžiagą, ją paaiškinant, atsakant studentams į kilusius klausimus, o ne tik pateikiant medžiagą ir užduotis.

Magistrantūros studentė Monika sako, kad iš pradžių tokio nuotolinio mokymosi ir egzamino laikymo perspektyva atrodė gąsdinančiai: „Kilo klausimų, kaip viskas pavyks, ar nepaves technologijos ir mano nepakankamas išprusimas šioje srityje, ar toks mokymasis turės praktinės naudos, kaip turint šeimą prisiversiu praleisti šeštadienius studijuojant namų aplinkoje. Tačiau dabar galiu užtikrintai teigti, kad mano nuogąstavimai buvo perdėti, o gautas rezultatas viršijo mano lūkesčius“.

Mergina sako, dalyko nuotolinės studijos buvo organizuotos labai efektyviai, dalinamasi įvairia vaizdine medžiaga, pateikiami iliustratyvūs pavyzdžiai, inicijuotos interaktyvios diskusijos, todėl taip pateikiama paskaitų medžiaga nepabodo ir neprailgo, nes nuolat keitėsi moderatoriai, dėstymo temos, stilistika. „Egzamino laikymo patirtis taip pat buvo unikali, – sako Monika. – Šiuolaikinių technologijų pagalba puikiai pavyko „susitikti“ visiems kolegoms sutartą dieną sutartu laiku. Iš esmės egzaminas-diskusija žodžiu nė kiek nenusileido analogiško egzamino laikymui susitikus gyvai“

Kita magistrantūros studentė Jolita taip pat pabrėžė, kad nuotoliniai mokymai buvo organizuoti sistemingai, išdėstant visas programoje numatytas temas. „Dėstoma medžiaga pateikta siekiant sudominti studentą „blended“ mokymo principu, kai studentas pasiruošia teorinę dalį savarankiškai, o tada organizuojama diskusija teorinei medžiagai užtvirtinti, – pasakoja Jolita. – Savarankiškos užduotys skirtos įtvirtinti dėstomą medžiagą praktikoje. Puikiai paskirstytas laikas savarankiškam ir grupiniam mokymuisi. Skatintas studentų bendradarbiavimas“.

Pasak studentės, egzamino užduotis parinkta taip, kad būtų įtvirtintas visas mokymosi kursas. Egzamino derybų situacijos parinktos labai atsakingai, kad studentas ruošdamasis tam turėjo dar kartą pakartoti teorinę medžiagą. Egzaminas vyko naudojant „Teams“ įrankį.

Apklausas Mykolo Romerio universitete planuojama rengti reguliariai, o į išsakytas pastabas, kad nuotolinis studijų procesas būtų kuo sklandesnis, reaguoti kuo operatyviau. „Tikimės, kad ir po karantino atšaukimo sukaupta geroji nuotolinio mokymo patirtis bus maksimaliai išnaudota dar aktyviau derinant universitete nuotolinį ir kontaktinį studijų procesą“, – MRU vicerektorė akademiniams reikalams profesorė Regina Valutytė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dronai gali būti naudingi valstybiniam sektoriui – ir ne tik saugumo srityje. Kokių dar galimybių jie siūlo?

Bepiločiai orlaiviai dažnai siejami su pramogine veikla, pastaruoju metu – ir su karyba. Tačiau šiuos prietaisus galima pritaikyti įvairiausioms funkcijoms pramonės bei paslaugų srityse, kur jie leidžia didinti darbo našumą, efektyviau atlikti kasdienes užduotis ir sutaupyti išteklių.

VU studentas moksliniam tyrimui pasitelkė superkompiuterį: be jo būtume įstrigę

„Be superkompiuterio greičiausiai būtume įstrigę pirmojoje stadijoje – paprastas kompiuteris būtų užtrukęs savaites ar net mėnesius“, – apie mokslinio darbo rašymo ypatybes pasakoja VU MIF studentas Tautvydas Naudžiūnas.

VU studentų komanda triumfavo kvantinių skaičiavimų hakatone: sukūrė tvarų elektromobilių krovimo sprendimą

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentai iškovojo pirmąją vietą tarptautiniame kvantinių technologijų hakatone, kuriame pasiūlė vieno iš aktualiausių šių dienų klausimų – kaip tvariai krauti elektromobilius – sprendimą.

2025 m. balandis
2025-04-24 09:23
Itin sparčiai augantis sektorius: iki 2030 m. vertė sieks net 541 mlrd. eurų
2025-04-16 19:14
Už virtualius dviejų dėstytojų dvynius VU Teisės fakultetui skirtas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimas
2025-04-15 09:25
KTU EEF inovacijų ir mokslo savaitė: nuo Lustų akademijos atidarymo iki didžiausių šalies energetikos problemų sprendinių
2025-04-11 12:28
Lietuvos universitetai: generatyvinis dirbtinis intelektas – galimybė stiprinti studijų kokybę
2025-04-08 21:04
Jaunieji mokslininkai bus kviečiami burti savo tyrėjų grupes ir inicijuoti tyrimus
2025-04-08 12:49
„Airtech“ ir „Scalewolf“ surengė pirmuosius Lietuvoje vaikų dronų mokytojų mokymus
2025-04-07 21:04
Dirbtinis intelektas priimtas studijuoti universitete
2025-04-06 19:43
Vytauto Didžiojo universitetas kviečia mokytojus dalyvauti virtualiuose seminaruose
2025 m. kovas
2025-03-28 09:23
Visos profesinio mokymo įstaigos kviečia į atvirų durų dienas balandžio 10–11 d.
2025-03-25 21:09
Renkuosi profesiją: kur ieškoti informacijos ir kokių dviejų klaidų vengti
2025-03-21 09:21
Bus parengtos rekomendacijos visoms mokykloms dėl mobiliųjų telefonų naudojimo
2025-03-17 18:34
KU išankstinis priėmimas – tavo šansas planuoti ateitį, o ne laukti nežinioje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama