Balandžio 7 dieną startuoja nauja jaunimo organizacijų iniciatyva „Studentas – moksleiviui, moksleivis – studentui“ (SMMS). Tai iniciatyva, skirta moksleiviams, kuri padeda jiems atrasti mentorius, konsultuojančius juos mokslo, karjeros pasirinkimo ir kasdienybės klausimais. Taip pat iniciatyvos internetinėje svetainėje pateikiama naudinga informacija apie mokymąsi, turiningą laisvalaikio praleidimą.
„Mus visus vienija bendra didelė idėja, kad mokslo keliu žengti kartu daug smagiau. Tikiu, kad moksleiviui svarbu, kas jam padeda. Vyresnis, ką tik panašius iššūkius įveikęs jaunuolis, kuris geba ne tik paaiškinti mokyklinius uždavinius, bet ir suprasti nerimą, lūkesčius, viltis, gali tapti ne tik puikiu mokytoju, bet ir nuostabiu draugu“, – sako iniciatyvos globėja, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.
Prasidėjus karantinui Lietuvoje, pastebėta, kad moksleiviams trūksta bendravimo su kitais žmonėmis, be to, nėra vienos vietos, kurioje būtų lengva atrasti moksleiviams aktualią informaciją apie švietimo naujienas ar įvairias iniciatyvas. Todėl sukurta viena internetinė svetainė, kurioje yra naudingos nuorodos ir informacija, padėsianti mokiniams.
Kiekvienas vyresnių klasių mokinys, studentas ar jau studijas baigęs asmuo gali tapti SMMS mentoriumi. Mentorių tikslas – padėti moksleiviams su dalykinėmis žiniomis, duoti patarimų, kaip efektyviai mokytis, naudoti tam tikras mokymosi platformas, planuoti savo laiką. Norint tapti šios iniciatyvos dalimi, tereikia užsiregistruoti, sulaukti organizatorių patvirtinimo ir pradėti veikti.
Iniciatyva planuojama vykdyti visą karantino laikotarpį. Visa pagalba moksleiviams yra suteikiama naudojantis nuotolinio bendravimo priemonėmis.
Šios iniciatyvos organizatoriai – Vilniaus universiteto Studentų atstovybė, Lietuvos studentų sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.
SMMS – VU SA projektas, pradėtas vykdyti 2009 metais. Tai trijų dienų stovykla, tačiau šiemet, dėl situacijos šalyje ir pasaulyje, ši stovykla tapo virtualiu projektu ir persikėlė į „Discord“ platformą. Prasidėjus šiai iniciatyvai, stovykla veikia ir toliau.