Pirmadienį visos švietimo įstaigos pereis prie nuotolinio ugdymo. Vyriausybėje įvykusioje švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus spaudos konferencijoje akcentuota, kad dauguma mokyklų jau yra pasiruošusios nuotoliniam mokymui, netrukus bus sukurtas specialus LRT televizijos laidų ciklas ikimokykliniam ir priešmokykliniam nuotoliniam ugdymui, kuriame mokosi per 130 tūkstančių vaikų, o pirmieji Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nupirkti kompiuteriai mokiniams, kurie jų neturi, planuojama, mokyklas pasieks nuo kitos savaitės.
„Noriu padėkoti mokyklų vadovams, kurie dvi savaites dirbo intensyviu režimu, ruošėsi ateinančiam pirmadieniui, kai pradėsime dirbti neįprastu būdu. Džiugu, kad mokyklos ne tik ruošiasi, bet ir dalijasi patirtimi su kitomis, per šį laikotarpį išryškėjo puikių vadovų, puikių mokytojų, lyderių. Kviečiu savivaldybes matyti kiekvienos mokyklos situaciją, dabar nesuvaržyti mokyklų reglamentais ar ataskaitomis. Kviečiu abiturientus ramiai ruoštis egzaminams“, 0 sakė ministras Algirdas Monkevičius.
Yra parengtas tvarkaraštis, kaip būtų galima organizuoti brandos egzaminus nuo birželio 1 d., taip pat nuo birželio 22 d., jei egzaminų pagal dabartinį tvarkaraštį gegužę nebūtų galima vykdyti. Sudaryta planavimo grupė, kuriai vadovauja švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas, į ją įeina bendrojo ugdymo, aukštųjų mokyklų, Moksleivių sąjungos, Studentų sąjungos atstovai, švietimo ekspertai. Ši grupė rengs galimas alternatyvas dėl brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas, jei karantinas būtų pratęstas ir ilgesniam laikotarpiui.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atliko mokyklų apklausą, kaip jos pasirengusios įgyvendinti nuotolinį mokymą. Paaiškėjo, kad tik 7,8 proc. mokyklų tai būtų didelis iššūkis, 92 proc. mokyklų yra susidūrusios su nuotoliniu mokymu konsultuodamos mokinius, taikydamos mokymą per elektroninius dienynus.
Konferencijoje dalyvavęs Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos direktorius Kęstutis Šaltis sakė, kad kompiuterių neturintiems vaikams jie išdalins mokyklos mobiliuosius kompiuterius, o jeigu reikės, panaudos įrangą iš kompiuterių klasių. Mokykla tvarkaraštį jau susiplanavusi, virtualios pamokos vyks įprastu laiku, tik bus pailgintos pertraukos. Tėvams jau šią savaitę vyksta virtualūs instruktažai, konferencijos.
Nacionalinė švietimo agentūra, įpareigota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, šią savaitę perka 15 tūkstančių planšetinių ir 20 tūkstančių nešiojamų kompiuterių mokykloms. Vyriausybė skyrė kompiuterinei įrangai 9,2 mln. eurų. Kompiuteriai turės ir interneto ryšį. Jie bus padalinti savivaldybėms pagal mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių. Būdų ieško pačios mokyklos, savivaldybės, interneto puslapyje https://www.mokyklanamuose.lt sukurta platforma, kurioje kompiuterius gali pasisiūlyti padovanoti verslininkai, privatūs asmenys.
Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė ragina mokinius pasitikėti tik oficialia ir patvirtinta informacija, nepasiduoti nerimui. Kaip sakė sąjungos vadovė, nepaisant įvairių sąlygų, reikėtų labiau susitelkti, ieškoti sprendimų bendruomenėse.
Konferencijoje dalyvavęs vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys įžvelgė nuotolinio mokymo iššūkį, kad motyvacijos kartelė bus perduota tėvams, jiems didėja atsakomybė. Pasak jo, reikia susikurti naujus dienos ritualus, įpročius, svarbu, kad tėvai palaikytų patį nuotolinio ugdymo procesą.
Ministerija primena, kad visa aktuali informacija apie nuotolinį mokymą skelbiama interneto puslapyje www.nsa.smm.lt/nuotolinis.