Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 25 d. 08:21
Telefonai dabar „į pensiją“ išeina tik po 3,5 m.: kaip tai pasitarnauja norintiems sutaupyti?
Balandžio 24 d. 20:22
Galvojate, kad jūsų išmanusis laikrodis atsparus vandeniui? Perskaičius šį tekstą, nebenorėsite jo net sušlapinti
Balandžio 24 d. 17:49
Dirbtinis intelektas jau gali padėti nustatyti ligą ar užkirsti kelią jos vystymuisi
Balandžio 24 d. 14:10
„Wix“ pristato naujovę: verslo logikos pritaikymas unikaliems poreikiams be programavimo žinių
Balandžio 24 d. 11:52
Tyrimas: pirkdami naują automobilį, trečdalis gyventojų svarstytų apie elektromobilį
Balandžio 24 d. 08:32
„Sony“ pristato „FE 50-150mm F2 GM“
Balandžio 23 d. 20:18
Vaikas nori išmaniojo telefono? Sužinokite, kada yra tinkamiausias laikas jį pirkti ir kaip protingai išsirinkti
Balandžio 23 d. 17:14
DI žaidimų meškos paslauga arba lengviau asmeninių duomenų neišviliosi
Balandžio 23 d. 14:29
CPO LT ir UAB „NFQ Technologies“ kurs inovaciją viešuosiuose pirkimuose – pirmą tokią Europoje
Balandžio 23 d. 11:30
Atnaujinus ugdymo programas – spragos metodinėje medžiagoje ir skaitmeninių mokymosi aplinkų proveržis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Kolegijų kryptis – taikomieji moksliniai tyrimai ir profesinė magistrantūra

Publikuota: 2019-06-27 13:40
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Prasidėjusi švietimo reforma išjudino daugelį metų neliestus klausimus ir paskatino aukštąsias mokyklas įgyvendinti kokybinius pokyčius bei užtaisyti kadaise paliktas aukštojo mokslo sistemos spragas. Bene, patys aktualiausi klausimai kolegijų sektoriui šiuo metu yra finansavimas, taip pat 5 ISCED lygmens (trumposios studijos) ir 7 ISCED lygmens studijos (profesinė magistrantūra).

Kolegijų kryptis – taikomieji moksliniai tyrimai ir profesinė magistrantūra

Orūs dėstytojų atlyginimai – viena iš veiklos sąlygų

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) vykdančiojo direktoriaus Pauliaus Baltoko teigimu, paskutinius metus koleginis sektorius intensyviai dirbo siekdamas didinti studijų kokybę, kelti dėstytojų atlyginimams skiriamą finansavimą, plėsti taikomųjų mokslinių tyrimų veiklą.

„Šiuo metu yra ne viena aktuali kryptis, kuriomis aktyviai dirbame. Pirmoji – nemokamos bakalauro studijos studentams. Tiksliau reikėtų sakyti, kad nemokamas reikštų tai, jog ženkliai didesnė studentų dalis nemokėti už bakalauro studijas. Kitaip tariant, mokėtų tik tie, kurie žūtbūt nori studijuoti tam tikrose ribojamose specialybėse. Manome, jog diegiant tokią sistemą – svarbu išlaikyti aukštojo mokslo binariškumą. Jei valstybės poreikis bus netinkamai išreikštas, tikėtina, kad stojantieji gali pasukti tik į vieną kryptį ir taip sukelti ne tik grėsmę pačiai sistemai, bet ir dar labiau padidinti reikalingų specialistų deficitą.

Kitas klausimas – kolegijų dėstytojų atlyginimai. Lektorių ir docentų kvalifikacija, atsidavimas darbui, pasiruošimas paskaitoms ir savirealizacijos galimybės tiesiogiai koreliuoja su studijų kokybe bei darbo užmokesčiu. Suprantama, kad tik orus ir sąlygas atitinkantis darbo užmokestis į koleginį sektorių gali pritraukti geriausius savo srities specialistus.

Tačiau šioje vietoje kolegijos konkuruoja su verslu, nes studijos koleginiame sektoriuje yra paremtos praktika, tad dėstytojai turi būti ne tik geri teorijos žinovai, kaip universitetuose, bet, svarbiausia, ir praktikai.

Įvertinę situaciją, praėjusiais metais LKDK aktyviai dirbome dėl norminių studijų kainų ir dėstytojų atlyginimų didinimo ir atitikimo šiandienos ekonominei situacijai šalyje. Džiugu, kad dėka LKDK įdirbio, per paskutinius dvejus metus dėstytojų atlyginimai kolegijose vidutiniškai pakilo 25-30 %. Toks ir buvo vienas iš LKDK veiklos tikslų. Norime, kad darbo užmokesčio skirtumai tarp kolegijų ir universitetų dėstytojų nedidėtų, o atvirkščiai – mažėtų, arba, kaip jau beveik yra, pavyzdžiui, technologinėse ir inžinerinėse studijų kryptyse, būtų tokie patys. Šis tikslas išlieka ir toliau prioritetiniu“, – sako P. Baltokas.

Profesinė magistrantūra – jau netolimoje ateityje

Pasak LKDK vykdančiojo direktoriaus, trumposios studijos, t.y. 5 ISCED lygmens studijos jau yra apibrėžtos šalies įstatyminėje bazėje. Šiuo metu vyksta diskusijos ir bendras darbas su visomis suinteresuotomis institucijomis dėl tokių studijų atsiradimo ir įgyvendinimo realioje aplinkoje.

„5 ISCED lygmenį matome kaip nemažą galimybę verslui greičiau gauti reikalingus darbuotojus, tačiau šiandien yra vienas svarbus aspektas – įstatymuose yra kelios nuostatos, kurios nusako, jog į 5 lygmenį galima patekti po mokymosi profesinėje mokykloje arba po 3 metų darbo patirties. Šioje vietoje ir kyla diskutuotinas klausimas, ar žmogus, kuris jau turi sukaupęs 3 metų darbo patirtį, norės vėl grįžti mokytis. Todėl šiuo metu ieškome sprendimo būdų ir teikiame siūlymus, pilotinius variantus, kurie gali parodyti, ar toks principas ir modelis būtų aktualus studentams“, – klausimą kelia P. Baltokas.

LKDK atstovo teigimu, profesinė magistrantūra (7 ISCED lygmens studijos) yra vienas iš strateginių LKDK veiklos tikslų, dėl kurio įgyvendinimo jau nemažai padirbėta, tačiau dar nemažai teks nuveikti ir kiekvienai kolegijai atskirai.

„Kolegijų sektorius 7 ISCED lygmens studijas, t. y. profesinę magistrantūrą, vykdomą kolegijose, vienareikšmiškai sieja su taikomųjų mokslinių tyrimų stiprinimu institucijose. Šiandien nemažai kolegijų atlieka tokius, verslui aktualius tyrimus, artimai bendradarbiauja. Valstybės dėmesys bei finansavimas kolegijų vykdomiems taikomiesiems moksliniams tyrimams taip pat auga, tačiau dar yra ženkliai per mažas, o nuo Europos šalyse skiriamo tokio finansavimo atsilieka šimtais kartų. Tikime, jog kolegijose vykdomi taikomieji moksliniai tyrimai gali labiau paskatinti sėkmingą mokslo ir verslo sąveiką, spręsti realias ir aktualias problemas.

Manome, kad išpildžius šią sąlygą, sustiprinus taikomuosius mokslinius tyrimus kolegijose ir padidinus jiems skiriamą finansavimą, galėtų sėkmingai atsirasti 7 ISCED lygmens profesinės magistrantūros studijų programos kolegijose, kurios suteiktų papildomų kompetencijų darbo rinkoje esantiems ir bakalauro studijas baigusiems žmonėms. Ypatingai svarbu, kad šios programos būtų pritaikytos dirbantiems, glaudžiai sietųsi su jų darbu, jo specifika ir būtų jau ne fundamentinis mokslas, o studijos, realiai pagrįstos taikomaisiais moksliniais tyrimais“, – sako jis.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dronai gali būti naudingi valstybiniam sektoriui – ir ne tik saugumo srityje. Kokių dar galimybių jie siūlo?

Bepiločiai orlaiviai dažnai siejami su pramogine veikla, pastaruoju metu – ir su karyba. Tačiau šiuos prietaisus galima pritaikyti įvairiausioms funkcijoms pramonės bei paslaugų srityse, kur jie leidžia didinti darbo našumą, efektyviau atlikti kasdienes užduotis ir sutaupyti išteklių.

VU studentas moksliniam tyrimui pasitelkė superkompiuterį: be jo būtume įstrigę

„Be superkompiuterio greičiausiai būtume įstrigę pirmojoje stadijoje – paprastas kompiuteris būtų užtrukęs savaites ar net mėnesius“, – apie mokslinio darbo rašymo ypatybes pasakoja VU MIF studentas Tautvydas Naudžiūnas.

VU studentų komanda triumfavo kvantinių skaičiavimų hakatone: sukūrė tvarų elektromobilių krovimo sprendimą

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentai iškovojo pirmąją vietą tarptautiniame kvantinių technologijų hakatone, kuriame pasiūlė vieno iš aktualiausių šių dienų klausimų – kaip tvariai krauti elektromobilius – sprendimą.

2025 m. balandis
2025-04-24 09:23
Itin sparčiai augantis sektorius: iki 2030 m. vertė sieks net 541 mlrd. eurų
2025-04-16 19:14
Už virtualius dviejų dėstytojų dvynius VU Teisės fakultetui skirtas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimas
2025-04-15 09:25
KTU EEF inovacijų ir mokslo savaitė: nuo Lustų akademijos atidarymo iki didžiausių šalies energetikos problemų sprendinių
2025-04-11 12:28
Lietuvos universitetai: generatyvinis dirbtinis intelektas – galimybė stiprinti studijų kokybę
2025-04-08 21:04
Jaunieji mokslininkai bus kviečiami burti savo tyrėjų grupes ir inicijuoti tyrimus
2025-04-08 12:49
„Airtech“ ir „Scalewolf“ surengė pirmuosius Lietuvoje vaikų dronų mokytojų mokymus
2025-04-07 21:04
Dirbtinis intelektas priimtas studijuoti universitete
2025-04-06 19:43
Vytauto Didžiojo universitetas kviečia mokytojus dalyvauti virtualiuose seminaruose
2025 m. kovas
2025-03-28 09:23
Visos profesinio mokymo įstaigos kviečia į atvirų durų dienas balandžio 10–11 d.
2025-03-25 21:09
Renkuosi profesiją: kur ieškoti informacijos ir kokių dviejų klaidų vengti
2025-03-21 09:21
Bus parengtos rekomendacijos visoms mokykloms dėl mobiliųjų telefonų naudojimo
2025-03-17 18:34
KU išankstinis priėmimas – tavo šansas planuoti ateitį, o ne laukti nežinioje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama