Kas sieja vadybą ir robotiką, dirbtinį intelektą ir žmogaus teises, duomenų apsaugą ir biotechnologijas? Į šiuos ir kitus aktualius klausimus bus bandoma atsakyti kovo 25 d. Vilniaus universitete prasidėsiančioje tarpdalykinėje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Future of Tech“ („Technologijų ateitis“). Konferencijoje, kuri pradeda universiteto 440 metų gimtadieniui skirtų renginių ciklą, pranešimus skaitys mokslininkai iš JAV, Nyderlandų, Belgijos, Lenkijos, Lietuvos, diskusijose dalyvaus pasaulinio ir nacionalinio lygio technologijų verslo lyderiai.
„Moderniųjų technologijų revoliucija jau užkariauja ne tik mūsų laisvalaikį, verslą ar sveikatos apsaugą, tačiau ir skverbiasi į valstybės valdymą, švietimą, krašto apsaugą. Mokslo ir studijų institucijos turi žengti koja kojon su šiais pokyčiais, – sako Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas. – Turime sudaryti sąlygas tiek dėstytojui, tiek studentui ne tik visavertiškai dalyvauti juose, tačiau ir universitetiniu lygmeniu analizuoti, prognozuoti bei nukreipti. Šiuo tikslu universiteto Teisės, Ekonomikos ir verslo administravimo, Medicinos, Matematikos ir informatikos ir kiti fakultetai steigia bendrą platformą, kurioje Vilniaus universiteto studentai gautų galimybę derinti klasikinį išsilavinimą su naujausiomis technologijų tendencijomis, o tyrėjai ieškotų inovatyvių ir kompleksinių sprendimų aktualioms problemoms, pasitelkdami kelių mokslų sričių laimėjimus.“
„Vilniaus universiteto mokslininkų pasiekimai jau yra tapę vienu reikšmingiausių Lietuvos technologinės pažangos katalizatorių. Tačiau jei norime, kad Lietuva ir toliau dalyvautų technologiniame ir skaitmeniniame proveržyje, yra būtinas šių dalykų integravimas visose studijų ir mokslo srityse“, – sako Vilniaus universiteto mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas.
Vilniaus universiteto technologijų uoste (Tech Hub) bus skatinamos tarpdalykinės studijos, bus vykdomi aukšto lygmens verslui aktualūs tyrinėjimai, vyks verslumo ir entreprenerystės pamokos, bus sukurta startuolių ekosistema. Jau šį rudenį universitete startuoja naujos studijų programos: verslo informacinės sistemos – dvikryptė bakalauro programa Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete ir technologijų teisės magistrantūros LL.M. programa anglų kalba studentams iš Lietuvos ir kitų šalių.