Vasario 27 d. paskelbtuose QS pasaulio universitetų reitinguose pagal studijų kryptis (angl. QS World University Rankings by Subject 2019) Kauno technologijos universitetas (KTU) pateko tarp 500 geriausių pasaulio universitetų inžinerijos ir technologijų srityje bei buvo įvertinas dar dvejose kryptyse.
Sudarant reitingus iš viso buvo vertinamos 1222 institucijos pasaulyje, atsižvelgiant į 48-ias studijų kryptis 5-iose mokslo ir studijų srityse: menuose ir humanitariniuose moksluose, inžinerijoje ir technologijose, gamtos moksluose ir medicinoje, fiziniuose moksluose bei socialiniuose moksluose ir vadyboje. Analizuota daugiau nei 22 milijonai dokumentų, kuriuose pateikiama beveik 200 milijonų citatų.
KTU reitinguotas inžinerijos ir technologijų mokslo ir studijų srityje bei dvejose kryptyse – elektros ir elektronikos inžinerijos, taip pat verslo ir vadybos.
„Džiaugiamės, kad talentingų KTU mokslininkų, dėstytojų ir studentų įdirbis tapo pagrindu puikiems pasiekimams – KTU pateko tarp 450-ies geriausiųjų elektros ir elektronikos inžinerijos kryptyje. Be to, šių metų reitingai atskleidė dar vieną stiprią Universiteto pusę – pirmą kartą įvertintos verslo ir vadybos studijos (socialinių mokslų ir vadybos mokslo ir studijų srityje)“, – teigia Lolita Jurkšienė, KTU Veiklos valdymo departamento direktorė.
Remiantis 2019 m. QS pasaulio universitetų reitingais pagal studijų kryptis, KTU verslo ir vadybos studijų kryptyje reitinguotas tarp 451-500 geriausių pasaulio universitetų ir užima trečią vietą Lietuvoje. Inžinerijos ir technologijų srityje Universitetas taip pat pateko tarp 451-500 geriausiųjų. Tuo tarpu elektros ir elektronikos inžinerijos studijų kryptyje – tarp 401-451 pasaulio universitetų. Tiek pagal inžinerijos ir technologijos sritį, tiek pagal elektros ir elektronikos inžinerijos studijų kryptį KTU antras Lietuvoje.
Nors KTU jau keletą metų išlaiko tvirtas pozicijas tarp penkių šimtų geriausių pasaulio universitetų inžinerijos ir technologijų srityje, šiais metais Universitetas pirmą kartą buvo įvertintas ir elektros ir elektronikos bei verslo ir vadybos kryptyse.
Universitetų įvertinimą reitinge sudaro keletas kriterijų: QS vykdomų akademinio personalo apklausų rezultatai, QS vykdomų darbdavių apklausų rezultatai, citavimų skaičius, tenkantis mokslinėms publikacijoms, ir H indeksas (maksimalus publikacijų skaičius h, kurios yra pacituotos bent h kartų), kuriuo siekiama nustatyti mokslininkų produktyvumą ir jų darbų įtaką.
Iš kriterijų didžiausią įtaką daro akademinio personalo apklausų rezultatai. Šiais metais buvo surinkti daugiau nei 83 tūkst. akademikų anketų iš viso pasaulio. Kiekvienas jų pateikė nuomonę savo kompetencijos srityse.