Pastaruoju metu atrodo, kad aukštasis mokslas Lietuvoje šiek tiek serga. Mažėja studentų skaičius, aukštųjų mokyklų tinklo optimizacija nuolat kvestionuojama, studentai nepatenkinti studijų bei bendrabučių kokybe ir stipendijų dydžiais, o žadėtos nemokamos bakalauro studijos, atrodo, dar ne greitai.
Lietuvos studentų sąjunga (LSS), siekdama plėtoti dialogą aukštojo mokslo klausimais tarp nevyriausybinio sektoriaus ir politinių partijų atstovų, spalio 8 d. 10 val. kviečia į diskusiją Vilniaus Gedimino technikos universitete (Saulėtekio al. 11, 6 aukštas) apie šiuo metu aktualiausius aukštojo mokslo klausimus „Aukštojo mokslo gydymas. Ar vaistai veiksmingi?“.
Diskusijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas, Švietimo ir mokslo komiteto narys Arūnas Gelūnas, taip pat Švietimo ir mokslo komiteto narys Gintaras Steponavičius, o Lietuvos socialdemokratų partijai atstovaus Seimo narys Algirdas Sysas. Kartu aukštojo mokslo klausimais diskutuos Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Vytautas Juozapaitis. Diskusiją moderuos Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas.
Diskusijos metu Seimo nariai aptars, ar visi priimti sprendimai dėl aukštojo mokslo reformos bei krepšelių paskirstymo buvo tikslingi, ar tokio rezultato buvo tikimasi? Kokių pokyčių bei atitinkamų sprendimų reikėtų imtis formuojant aukštojo mokslo politiką? O galbūt aukštojo mokslo gydymui vartojami vaistai yra tinkami ir nereikia keisti nieko?
Taip pat dalyviai kalbėsis apie tai, kodėl didelė dalis studentų nėra patenkinti savo studijų kokybe, aptars svarbiausius Seimo rudens sesijos darbus, susijusius su Lietuvos aukštojo mokslo klestėjimu ir kartu nuspręs, ar šiuo metu aukštojo mokslo gydymui vartojami vaistai yra veiksmingi?
Primename, kad Lietuvos studentų sąjunga yra nacionalinė, demokratinė, nepriklausoma ir nevyriausybinė organizacija, atstovaujanti Lietuvos studentų interesams, vienijanti Lietuvos aukštųjų mokyklų Studentų savivaldas. Sąjungos tikslas yra telkti studentiją demokratinės, teisinės ir pilietinės visuomenės kūrimui, aktyviai dalyvauti kuriant demokratinę švietimo sistemą, atitinkančią studentų interesus ir garantuojančią jų teisinę apsaugą.