Rugsėjo 3 d. darbą pradėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) naujoji rektoriaus prof. Eugenijaus Valatkos komanda – Mokslo ir inovacijų bei Studijų prorektoriai. Juos, rektoriaus teikimu, rugpjūčio 31 d. paskyrė Universiteto taryba.
Į Mokslo ir inovacijų prorektorius E. Valatka teikė Tarptautinės doktorantūros mokyklos vadovo, Elektros ir elektronikos fakulteto docento Leono Balaševičiaus, į Studijų prorektorius – Informatikos fakulteto Studijų prodekano docento Jono Čeponio kandidatūrą.
KTU rektorius pabrėžė, kad savo komandoje jis norėjo matyti būtent KTU bendruomenės atstovus.
„Viena iš mano pamatinių idėjų yra būtent bendruomenės telkimas, bendruomeniškumo stiprinimas, tad į rinkimus ėjau su nuostata, kad į tokias atsakingas pareigas ieškosiu vidinės bendruomenės žmonių. Rinkausi žmones, kurie panašiai įsivaizduotų strategijos įgyvendinimą. Juk mūsų visų pagrindinė užduotis yra vystyti Universitetą, turime apsibrėžę aiškius kiekybinius, kokybinius rodiklius, kurių siekiam. Tikiu, kad su šia komanda užsibrėžtus tikslus galėsime įgyvendinti“, – sako E. Valatka.
Tuo tarpu naujai išrinkti Mokslo ir inovacijų bei Studijų prorektoriai tikina, kad naujos pareigos pirmiausia yra didelė atsakomybė ir nauji iššūkiai.
„Svarbiausia, kad mūsų ir rektoriaus vizija, kaip turi atrodyti studijos, sutampa – tai kokybiškos, mokslu grįstu studijos. Diskutuojant apie viziją ir strategiją nebuvo nei vieno prieštaringo klausimo, tad darbas su tokia komanda, tikiu, bus labai produktyvus“, – įsitikinęs naujasis Studijų prorektorius J. Čeponis.
Pasak jo, vienas didžiausių laukiančių iššūkių – skirtingų interesų derinimas, nes Universitetas vykdo įvairių sričių studijas, o kiekviena jų reikalauja individualaus požiūrio.
„Turime priimti universiteto mastu apibendrinančius, skirtingus lūkesčius atliepiančius sprendimus, kad išliktume konkurencingi ne tik Lietuvoje, bet pritrauktume ir užsienio studentus“, – pabrėžia J. Čeponis.
Mokslo ir inovacijų prorektorius Leonas Balaševičius pabrėžia bendradarbiavimo su įvairiomis institucijomis, aukštosiomis mokyklomis, tarptautinėmis organizacijomis svarbą: „Norime, kad kiekvienas mokslininkas rastų tiek sau, tiek KTU naudingą vietą ir galimybių realizuoti savo idėjas“.
Svarstant apie ateities planus, prorektoriai tikina, kad pirmiausia reikia įvertini esamą situaciją, o tik tada galvoti apie galimus pokyčius.
„Moksle turime eiti evoliuciniu, o ne revoliuciniu keliu. Žinoma, taktiniai sprendimai gali keistis atitinkamai nuo situacijos. Mes turėsime reaguoti ir atsižvelgti į aplinkoje vykstančius pokyčius. Šį mėnesį vyksta palyginamasis mokslo veiklos vertinimas, vėliau paaiškės šio vertinimo rezultatai, nuo kurių labai priklausys ir finansavimas Universitetui“, – sako L. Balaševičius.
„Studijų srityje iniciatyvų yra daug, bet pirmiausia reikia įvertinti, išklausyti akademinės bendruomenės lūkesčius. Aš visuomet pasisakau už akademinę laisvę, kad suvaržymų būtų kuo mažiau. Turi būti suteikta pakankamai laisvės rezultatų pasiekti įvairiais būdais“, – neabejoja Studijų prorektorius.