Vėlų trečiadienio vakarą paskelbti naujausi tarptautiniai universitetų reitingai „QS World University Rankings 2019“, kurie parodė, jog geriausiais rezultatais šiemet vėl pasižymi sostinės universitetai.
Aukščiausiai tarp Lietuvos universitetų atsidūrė Vilniaus universitetas (VU) – naujajame reitinge jis yra 488 vietoje (praėjusiais metais buvo 401–410). Antras geriausiai įvertintas – Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), kuris stabiliai išlaikydamas poziciją užima 581–590 vietą tarp visų reitinguotų pasaulio universitetų (anksčiau pateko į 551–600 kategoriją). Į reitingą taip pat pakliuvo ir Kauno universitetai – KTU bei VDU, kurie atitinkamai atsidūrė 751–800 ir 801–1000 vietų kategorijose. Praėjusiais metais jie buvo 701–750 ir 801–1000 vietų kategorijose.
„Kelių paskutinių metų reitingų rezultatai rodo, kad šalyje turime stiprų mokslo ir studijų centrą – Vilnių, kuriame susitelkę du stipriausi Lietuvos universitetai – VU ir VGTU. Šios aukštosios mokyklos yra užsitikrinusios tvirtas pozicijas tarp geriausių 2,1 proc. pasaulio universitetų.
Sostinė yra ne tik stiprus mokslo ir studijų centras, bet ir labai palanki vieta studentams. Tai patvirtino ir gegužės pradžioje pasirodęs „QS Best Student Cities“ reitingas. Lietuvos sostinė pateko tarp šimto tarptautiniams studentams geriausių pasaulio miestų ir šoktelėjusi iš 96-os vietos atsidūrė 84-oje. Lyginant su kitomis Europos sostinėmis, Vilnius reitinge ypač įvertintas dėl žemų pragyvenimo kaštų ir mokesčio už mokslą“, – priminė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.
„QS World University Rankings 2019“ geriausių pasaulio universitetų trejetuke, kaip ir praėjusiais metais, išlieka Masačusetso technologijos institutas, Stanfordo universitetas ir Harvardo universitetas. Šiame reitinge universitetams balai buvo skiriami įvertinus jų akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų santykį padaliniuose, citavimo dažnumo rodiklį, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių.
„QS World University Rankings“ yra didžiausias nepriklausomas pasaulinis universitetų reitingas. Šiais metais iš visų 26 tūkst. pasaulio universitetų tik 1011 pateko į reitingą. QS reitingų komanda išanalizavo daugiau nei 1,2 mln. mokslinių darbų, apklausė beveik 200 tūkst. darbdavių bei akademikų.