„Tele2“ kartu su „CodeAcademy Kids“ rengs programavimo mokymus, skirtus regionuose gyvenantiems moksleiviams. Nemokamose pamokose iki pavasario dalyvaus 150 skirtingo amžiaus vaikų.
„Informacinių technologijų specialistų paklausa jau dabar yra itin didelė, o tyrimai rodo, kad iki 2020-ųjų Europoje trūks net 900 tūkst. IT darbuotojų. Esame įsitikinę, kad turime padėti jaunajai kartai atrasti savo talentus ir kuo anksčiau pradėti kryptingai siekti tikslų vienoje iš paklausiausių specialybių“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.
Programavimo mokymai vyks Švenčionėlių, Kuršėnų ir Šakių mokyklose bei gimnazijose besimokantiems vaikams.
„Vos tik sugalvojome šią iniciatyvą, susidomėjusiųjų ratas susibūrė savaime. Pavyzdžiui, Šakių bendruomenė pati paprašė įtraukti jų miestelio vaikus. O su Kuršėnuose esančia Pavenčių vidurine mokykla susisiekėme mes – vis išgirsdavome įkvepiančių atsiliepimų apie ten dirbančią aktyvią informatikos mokytoją, kurios iniciatyva mokiniams buvo sukurta IT klasė. Taip informacijai sklindant iš lūpų į lūpas surinkome daug didesnę norinčiųjų grupę nei tikėjomės“, – pasakojo Aurelija Makselytė, „CodeAcademy Kids“ koordinatorė.
Anot organizatorių, pusantro šimto vaikų į mokymus užregistravo ne mokytojai ar mokyklos, bet susidomėjimą jie išreiškė patys. Moksleiviai taip pat padėjo sudaryti mokymų programą, kuri buvo sukurta remiantis jų iš anksto išreikštais lūkesčiais ir norais.
„Pradėję planuoti šį projektą, apklausėme vaikus, kas jiems būtų įdomu, ką jie norėtų išmokti ir sukurti patys. Mažiausiems dažniausiai įdomiausia buvo kompiuterinių žaidimų, o vyresniems – internetinių svetainių kūrimo pagrindai. Pagal populiariausius vaikų pasirinkimus sukūrėme specialią integruotą programą, kad mokiniai galėtų išbandyti tai, kas jiems tikrai aktualu“, – sakė „CodeAcademy Kids“ koordinatorė.
Mokymai vyks nuotoliniu būdu – nustatytą valandą į virtualią pamoką vaikai prisijungs tiesiog internetu. Be to, organizatoriai žada, kad visos paskaitos bus įrašinėjamos, todėl mokiniai galės pasikartoti norimas temas ir praktikuotis savarankiškai.
Planuojama, kad pagal amžių vaikai bus suskirstyti į du – 7-11 metų bei 12 metų ir vyresnių – mokinių pogrupius, o dviejų valandų trukmės pamokos, priklausomai nuo vaikų užimtumo, vyks 1 arba 2 kartus per savaitę.
Mokymų trukmė – 80 valandų. Juos ves mažiausiai 4 skirtingi dėstytojai.