Nuo spalio 1 dienos Europos inovatyvių universitetų konsorciumas (ECIU) turi nuolatinę atstovybę Briuselyje. Jai atstovaus Olga Wessels, kuri sieks didinti ECIU žinomumą ir organizacijos bei jos narių įtaką Briuselyje. O. Wessels aktyviai dirba švietimo ir mokslinių tyrimų srityse Belgijoje bei palaiko ryšius su Europos Komisija, Europos Parlamentu ir kitomis institucijomis.
Dirbdami drauge ECIU nariai siekia daryti įtaką visuomenei novatoriškumo ir kūrybiškumo pagalba bei inicijuoti diskusijas dėl Europos finansvimo programų. Šiuo metu Europos Komisija ruošiasi naujų programų finansavimui 2018 metams. ECIU nariams aktualiausios yra programų „Horizontas 2020“, „Erasmus+“ ir Europos struktūrinių ir fondų investicijos.
Pasak ECIU prezidento Victoro van der Chijso, nuolatinės atstovybės Briuselyje įsteigimas yra didžiulis žingsnis. „Briuselis yra vieta, kur ECIU gali parodyti tai, ką sugeba. Galėsime aktyviai dalyvauti ruošdami būsimas Europos programas ir politikos gaires“, – sako V. van der Chijsas.
ECIU skatina inovacijas mokymo ir mokymosi srityje, aukštųjų mokyklų – ECIU narių – akademiniam personalui siūlomos galimybės mokytis, ugdyti tarptautiškumą, skatinamas darbuotojų ir studentų mobilumas. ECIU vienija 12 universitetų , KTU – vienintelis universitetas Lietuvoje, priklausantis inovatyvių universitetų konsorciumui.
KTU mokslo prorektorės, ECIU viceprezidentės prof. Astos Pundzienės teigimu, per pimuosius universiteto narytės organizacijoje metus jau spėta nemažai nuveikti.
„KTU aktyviai įsitraukė į intelektinės nuosavybės ir žinių bei technologijų perdavimo darbo grupės veiklą, inicijavo tyrėjų mobilumo programą. Pradėjusi veikti ECIU atstovybė Briuselyje bei KTU matomumas išsakant savo nuomonę dėl mokslo politikos Europos Komisijoje yra vienas ryškiausių rezultatų“, – pabrėžia A. Pundzienė.