Priėmimo tarnybos „Ucas“ pateikti skaičiai rodo, kad, lyginant su ankstesniais metais, britų aukštosiose mokyklose 2004 metais studijuoti norėjo 9 proc. daugiau užsieniečių. Paraiškų iš ne ES valstybių kiekis sumažėjo 5,3 procentais, tačiau taip yra dėl to, kad iš šios kategorijos buvo pažalintos naujosios ES narės.
Būtent naujųjų ES narių gyventojai labiausiai susidomėjo studijų D.Britanijoje galimybėmis - gautos 3 427 paraiškos, o tai, lyginant su 2003 metais, yra 78,8 proc. daugiau.
Šios tendencijos universitetų pajamas didins nežymiai, nes ES piliečiai už mokslą moka tiek pat, kiek ir D.Britanijos piliečiai, tuo tarpu užjūrių studentai moka gerokai brangiau.
Daugiausiai paraiškų pateikusi nauja ES valstybė - tai Kipras. 1 523 šios šalies gyventojai (40,2 proc. daugiau nei užpernai) norėtų studijuoti D.Britanijoje. Santykinai daugiausiai (433,3 proc.) stojančiųjų padaugėjo iš Lietuvos - nuo 45 2003 metais iki 240 2004 metais.
„Ucas“ duomenimis, jei nekreiptume dėmesio į naująsias ES nares, kitų užjūrio valstybių gyventojai pateikė 2,8 proc. daugiau paraiškų (viso 23 096) nei užpernai. Prieš metus šis didėjimas siekė 16,4 proc.
Tačiau D.Britanijoje studijuoti norinčių Kinijos piliečių kiekis pernai sumažėjo beveik 26 procentais (iki 3 203). Ankstesniais metais stojančiųjų kiekis iš šios šalies nuolat didėdavo.
Vis dėlto Kinija išliko antra po Airijos respublikos pagal norinčiųjų studijuoti paraiškų kiekį. Tikėtina, kad taip yra dėl to, jog studentams iš Kinijos nepagrįstai atsisakoma suteikti vizas.