Nuo 2017 metų rugsėjo 14 dienos Kazimiero Simonavičiaus universitetas priima mokėjimus kriptovaliuta. Universitetas siūlo šį patogų atsiskaitymo už studijas būdą pirmasis Lietuvoje ir yra vienas iš nedaugelio universitetų, priimančiųjų mokestį už studijas kriptovaliuta Baltijos jūros regione.
Studentai, norintys mokėti už mokslą šiuo šiuolaikišku būdu, turi susisiekti su Universiteto administracija ir jų mokėjimai bus apskaityti taikant pasirinktos valiutos mokėjimo dienos kursą. Naudodamasis finansinių technologijų paslaugas teikiančios platformos Spectrocoin.com paslaugomis, Universitetas gali priimti mokestį už studijas „Bitcoin“, „Ethereum“, „Dash“ ir kitomis virtualiomis valiutomis.
Universiteto rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis šį universiteto vadovybės sprendimą laiko įprastu strategijos įgyvendinimo žingsniu. „Tikime, kad universitetas turi rodyti kryptį ne tik mokslo, bet ir verslo organizacijoms. Atsiskaitymas kriptovaliuta yra patogus sprendimas dėl transakcijų greitumo ir pigumo. Be to, tai patrauklu užsienio studentams“, – teigia rektorius. Kazimiero Simonavičiaus universiteto bendruomenė kviečia ir kitus Lietuvos universitetus atsiverti naujovėms ir siekia rodyti kryptį ne tik švietimo sektoriaus įstaigoms, bet ir paslaugų bei prekybos verslo įmonėms.
Nors atsiskaitymai kriptovaliuta pasaulyje vyksta jau apie 10 metų, švietimo sektoriuje tai – nauja tema. Pasaulyje atsiskaitymus kriptovaliuta priima dar tik keli universitetai. Mokslo ir studijų institucijos stengiasi sudaryti sąlygas už studijas kriptovaliuta mokėti technologijų, verslo bei ekonomikos sričių studentams. Vienas iš lyderių šioje srityje – Nikosijos universitetas, įsikūręs Kipre. Kriptovaliuta galima atsiskaityti už visas šio universiteto studijų programas ir tai daro beveik 2 procentai visų universiteto studentų, t. y. beveik 300 studijuojančiųjų. Mokestį už studijas kriptovaliutomis taip pat priima Meksikoje įsikūręs privatus Amerikų universitetas, kai kurių kitų universitetų padaliniai.
Finansinių technologijų verslas finansų paslaugų rinkas aukštyn kojomis verčia jau kelerius metus. Šiuo metu tiek pasaulio, tiek Lietuvos finansinės institucijos ir reguliavimo tarnybos siekia persiorientuoti iš bandymo įvertinti reiškinio mastą į finansinėmis technologijomis grįstų paslaugų ir tradicinio finansų sektoriaus integravimą.