Kauno technikos kolegijos (KTK) elektronikos ir elektros inžinerijos krypčių studijų programų studentai nuo rudens turės galimybę įgyti ne tik KTK kolegijos, bet ir Šmalkaldeno taikomųjų mokslų universiteto bakalauro diplomą.
KTK direktoriaus pavaduotojos akademinei veiklai dr. Marijos Jotautienės teigimu, atlikus Kauno technikos kolegijos ir vieno seniausių Vokietijos Tiuringijos žemės Šmalkaldeno universiteto studijų dalykų turinių analizę, nustatyta, kad dvigubo laipsnio programoje gali dalyvauti Elektronikos inžinerijos studijų programos studentai.
„Europiniame lygmenyje palygintos KTK elektronikos ir elektros inžinerijos krypčių studijų programos su Vokietijos Šmalkaldeno taikomųjų mokslų universiteto atitinkamos krypties studijų programomis. Nustatyta, kad jos gali dalyvauti dvigubo diplomo programoje, kurioje turinio ir kreditų skirtumus galima išlyginti per vienerių metų laikotarpį, kolegijos studentams studijuojant Šmalkaldeno taikomųjų mokslų universitete.
Dvigubo laipsnio programai kolegijoje studentai bus atrenkami pagal numatytą atrankos tvarką. Sėkmingai apsigynę Baigiamąjį darbą KTK Baigiamųjų darbų gynimo metu ar sėkmingai išlaikę baigiamąjį egzaminą ir apgynę bakalauro tezes Šmalkaldeno universitete, absolventai įgis abiejų institucijų diplomus. Baigiamieji darbai rengiami pagal abiejų institucijų nustatytus reikalavimus, o jiems vadovaus abiejų institucijų darbų vadovai“, – studijų galimybes pristato dr. M. Jotautienė. Pasak KTK direktoriaus pavaduotojos, studentai, gavę Šmalkaldeno Bakalauro laipsnį, bendrąja tvarka galės būti priimami į Magistro laipsnio Elektros inžinerijos ir Informacinių technologijų studijų programas.
KTK dvigubo laipsnio kandidatams studijuojant kolegijoje sudarys sąlygas papildomiems vokiečių kalbos gebėjimams ugdyti, kadangi, pageidaujantys įgyti dvigubo laipsnio diplomą, studentai Šmalkaldeno universitete bus integruoti ne vien į tarptautines, bet ir į vokiečių studentų grupes. Dr. M. Jotautienės teigimu, papildomi įgūdžiais atvers platesnes karjeros galimybes jos absolventams.
„Šis bendradarbiavimas yra didelis mūsų kokybės ir aukštojo mokslo pripažinimas. Kolegijoje rengiamų elektronikos specialistų žinios ir gebėjimai atitinka europinius standartus, kurie reikalingi elektronikos inžinerijos veiklai aukštųjų technologijų naudojimo globaliose rinkose kontekste. Tai ypač aktualu šiuo metu, kai į rinką įsilieja naujas investuotojas – Vokietijos automobilių elektronikos milžinė „Hella“.
Žinoma, dvigubas diplomas padidins studentų konkurencines galimybes darbo rinkoje. Jie turės galimybę įgyti ir magistro laipsnį Vokietijoje. Taip pat lengviau sudomins ir Vokietijos darbdavius, nes studijos vyks vokiečių kalba, grindžiamos Vokietijos specialistų rengimo kokybės standartais ir net jų kultūrinėje aplinkoje“, – sako ji.