KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas (KTU MGMF) pradeda bendradarbiavimą su Vokietijos Badeno-Viurtembergo dualine aukštąja mokykla (DHBW) Manheime. Kaune pasirašytame ketinimų protokole numatyta drauge rengti specialias atskirų fakultetų programas, keistis dėstytojais, įgyvendinti bendrus mokslinių tyrimų projektus, ypatingą dėmesį skiriant bendradarbiavimui su verslu.
DHBW įsikūrusi viename iš turtingiausių Vokietijos regionų – Reino – Nekaro metropolijoje, Badeno-Viurtembergo žemėje, kurioje labiausiai išvystyta inžinerija, automatizavimo pramonė, medicininių paslaugų, plastiko, pakavimo produkcijos, vakuuminių technologijų pramonė ir laboratoriniai tyrimai. „Čia įsikūrę daug verslo gigantų, tokių kaip „Mercedes-Benz“, IBM, „Eisenmann“, o DHBW ryšys su vietos verslu yra ypač stiprus: jie turi 1900 verslo partnerių. Partnerystė su šia aukštąja mokykla gali duoti naudos ne tik mūsų universitetui ir fakultetui, bet ir visam Kauno regionui“, – sako KTU MGMF dekanė Bronė Narkevičienė. Pasak jos, KTU ir DHBW taip pat vienija dėmesys didžiųjų verslo duomenų analitikai bei ketinimai bendradarbiauti kriptografijos srityje.
DHBW rektorius prof. dr. Georgas Nagleris, atvykęs į Kauną artimiau susipažinti su KTU MGMF ir pasirašyti ketinimų protokolą, pasidžiaugė, kad šis dokumentas oficialiai įteisina abiejų aukštųjų mokyklų ryžtą siekti bendradarbiavimo. Partnerystė tarp universitetų pradėjo megztis dar 2012 metais, kai MGMF dekanė doc. dr. Brone Narkevičienė dirbo Vokietijoje. „Nors Manheimas tvirčiausius ryšius yra užmezgęs su Klaipėda – šių miestų partnerystei jau daugiau nei 10 metų – mums labai svarbus bendradarbiavimas ir su Kaunu bei Kauno technologijos universitetu, nes abi aukštosios mokyklos palaiko glaudžius ryšius su verslu, yra orientuotos ne tik į akademinius, bet ir į praktinius rezultatus, vykdo tyrimus panašiose srityse“, – teigė prof.dr. G. Nagleris.
Kad tokia partnerystė yra labai vertinga, pritarė ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus vadovas Aivaras Knieža, pristatęs svečiams iš Vokietijos Rūmų veiklą ir planus plečiant ryšius su Vokietija. „Norint pritraukti abipuses investicijas, reikia ir vokiškai kalbančių lietuvių specialistų, o jų tiek Kauno, tiek visos Lietuvos įmonėms šiuo metu trūksta. Todėl studentai, nuvykę į Vokietijos universitetus ir atlikę praktiką šios šalies įmonėse, ilgainiui taptų labai vertingais specialistais ir pasitarnautų abiejų šalių ekonominių ryšių plėtrai“, – teigė A. Knieža.
Šiuo metu KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas bendradarbiauja su Austrijos, Japonijos, Kazachijos, Latvijos, Portugalijos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos ir kt. šalių universitetais ir mokslo įstaigomis.
KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete, kurio ištakos siekia 1922 m., vykdomos taikomosios matematikos ir fizikos, medžiagų mokslų ir tarpsritinės studijos bei atliekami moksliniai tyrimai. Iš viso fakultete dirba 119 darbuotojų, studijuoja apie 450 studentų, matematikos ir fizikos modulius studijuoja keli tūkstančiai studentų. Kasmet studijas baigia apie 120 studentų, kurių įsidarbinamumas per pirmuosius metus po studijų baigimo siekia 90 proc., o įgūdžiai itin vertinami darbo rinkoje. Fakulteto dėstytojai ir studentai yra ne kartą pelnę svarbius apdovanojimus, įvertinti mokslo premijomis. Tai pirmasis šalies fakultetas, sukūręs sustiprintų studijų grupę ir kuriantis Baltijos šalyse unikalias studijų programas.