Bendrojo priėmimo pirmajame ir antrajame etapuose studijų sutartis su Kauno technologijos universitetu (KTU) pasirašė 7,4 proc. daugiau pakviestųjų nei 2015 metais, t. y. sutartis sudarė 133 asmenimis daugiau nei praėjusiais metais (107-iais pasirašiusiais daugiau į valstybės finansuojamas vietas ir 34-iais pasirašiusiaisiais daugiau į valstybės nefinansuojamas vietas).
Studijuoti KTU per abu priėmimo etapus buvo pakviestas 2121 asmuo (1622 – į valstybės finansuojamas vietas ir 499 – į valstybės nefinansuojamas vietas). Šiais metais kviečiamųjų yra 3,4 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Į valstybės finansuojamas vietas kviečiama 90 stojančiųjų daugiau, į valstybės nefinansuojamas vietas – 20 mažiau.
Studijų sutartis pirmajame ir antrajame priėmimo etapuose pasirašė 1921 asmuo (1527 – į valstybės finansuojamas, 390 – į valstybės nefinansuojamas ir 4 – į tikslinio finansavimo vietas). Pagal pasirašiusiųjų ir nenutraukusiųjų sutarčių procentinę dalį nuo pakviestųjų skaičiaus, KTU pirmauja tarp didžiausių Lietuvos universitetų – studijų sutartis pagrindiniame priėmime pasirašė ir jų nenutraukė 90,4 proc. pakviestųjų. 75,5 proc. priimtųjų į KTU yra pakviesti pagal pirmąjį pageidavimą. Tai – aukščiausias rodiklis tarp didžiausių Lietuvos universitetų.
Visų asmenų, priimtų į valstybės finansuojamas vietas nuolatine studijų forma, konkursinių balų vidurkis yra 6,4 balo, priimtųjų į valstybės nefinansuojamas vietas, konkursinių balų vidurkis yra 3,891, bendras priimtųjų nuolatine studijų forma vidurkis – 5,915.
„Bendrojo priėmimo rezultatai yra labai geri – šiais metais po abiejų priėmimo etapų studijų sutartis jau pasirašė daugiau pakviestųjų negu pernai viso bendrojo priėmimo metu. Džiugu, jog stojantieji į KTU yra aiškiai apsisprendę dėl studijų mūsų Universitete, didžioji dalis stojančiųjų priimti pagal pirmąjį pageidavimą“, – sakė KTU studijų organizavimo direktorė Kristina Ukvalbergienė.
Jos teigimu, priėmus didesnį studentų skaičių, vidutinis konkursinis balas išliko toks pats kaip ir pernai, priimta 10 proc. daugiau šimtukininkų, t. y. 234.
Daugiausiai pakviestųjų ir pasirašiusiųjų sutartis su KTU pagrindinio priėmimo pirmame ir antrame etapuose studijuos programų sistemų, informatikos inžinerijos, elektronikos ir elektros inžinerijos, statybos inžinerijos, maisto technologijų, finansų studijų kryptyse.
Taip pat institucinio priėmimo metu į pirmosios pakopos studijas KTU buvo pakviesti ir 69 užsienio studentai, tenkinantys priėmimo reikalavimus. Mechanikos inžinerija išliko populiariausia KTU studijų programa tarp užsienio studentų.
Šiandien, pasibaigus papildomam bendrajam priėmimui, sutartys su priimtaisiais studijuoti bakalauro studijose KTU Kaune bus sudaromos KTU „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59, Kaunas) rugpjūčio 12–13 d. 16 val.
Tęsiasi priėmimas į magistrantūrą
Šiuo metu vyksta priėmimo į magistrantūros studijas papildomas etapas. Papildomame priėmime į antrosios pakopos studijas yra likusios 59 laisvos valstybės finansuojamos vietos, iš kurių 54 – technologijos mokslų studijų srityje.
Pagrindinio priėmimo į antrosios pakopos studijas pirmame ir antrame etapuose iš viso jau priimta 915 studentų.
Daugiausiai valstybės finansuojamų vietų KTU magistrantūroje kaip ir kasmet sulaukė technologijos, socialinių ir fizinių mokslų studijų sritys.
Papildomame priėmime į magistrantūros studijas kol kas pagal pirmąjį prioritetą stojantieji aktyviausiai renkasi KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto siūlomas socialinių mokslų studijų srities programas.
Prašymų teikimas priėmimo į magistrantūros studijas papildomame etape vyks iki rugpjūčio 16 d. 12 val., tik internetu.