Šiuos mokslo metus KTU pradėjo ne tik apie 18 tūkst. studentų lietuvių, tačiau ir 21 užsienio studentas. 14 jų planuoja praleisti KTU vieną semestrą, o 7 rengiasi studijuoti visus metus.
Daugiausiai studentų – net penkių – šį semestrą KTU sulaukė iš Portugalijos, trys studentai atvyko iš Lenkijos, po du – iš Austrijos, Čekijos, Ispanijos, Prancūzijos ir po vieną iš Italijos, Norvegijos, Suomijos, Vokietijos. Be to, KTU pradėjo studijuoti mergina iš Pietų Korėjos Kyung Hee Universiteto. „Tai pirmoji studentė iš tokios egzotiškos šalies, nes tik balandžio mėnesį pasirašėme sutartį su minėtu Universitetu, – teigė KTU Tarptautinių ryšių skyriaus koordinatorė Renata Motiejūnaitė. – Nuo šių mokslo metų pirmoji KTU studentė mokosi Pietų Korėjos universitete.“
Populiariausias tarp studentų užsieniečių yra Ekonomikos ir vadybos fakultetas, kurį pasirinko net septyni jaunuoliai, statybos ir architektūros studijas krims 4 užsieniečiai, Mechanikos ir mechatronikos fakultete studijuos trys studentai.
„Visi studentai gyvena 5 KTU bendrabutyje. Užsieniečiais puikiai pasirūpina mentoriai: pasitinka, palydi, supažindina,“ – teigė R.Motiejūnaitė. Mentoriais dažniausiai tampa užsienyje studijavę jaunuoliai, nes yra labiau patyrę šioje srityje. Tad po studijų svečioje šalyje KTU studentai pildo anketas, kuriose nurodo, ar nori būti mentoriais. Jei pareiškia norą – tuomet vyksta į susitikimus, mokymus ir atlieka kitus rengimosi šiai veiklai darbus. Pasak koordinatorės, kartais tenka kreiptis į fakultetų studentų atstovybės, kuriuos rekomenduoja, kurie studentai gali būti mentoriai.
Nemažai studijuoti į KTU atvažiuoja studentų iš Pietų Europos šalių, ypač KTU yra pamėgę studentai iš Porto universiteto (Portugalija). „Lietuvą užsienio studentai vertina kaip įdomią, nežinomą, kitokią šalį, – įsitikinusi R.Motiejūnaitė. – Be to, užsieniečiams čia yra pigus pragyvenimas, turiningas laisvalaikis, tad Lietuva juos traukia.“ Pasak koordinatorės, čia studentai jaučiasi gerai, nes iš anksčiau KTU studijavusių draugų sužino, kad jais bus pasirūpinta. „Pavyzdžiui, kai mūsiškiai važiuoja studijuoti į Pietus, jie gauna mažiau informacijos ir dėmesio. Tačiau važiuoja, nes nori pamatyti šalį,“ – tikino moteris. Tuo tarpu į KTU atvykusiems studentams kiekvieno semestro pradžioje organizuojamos orientacinės dienos. Šiemet tokios dienos vyko rugsėjo 1–4 dienomis. Per jas užsieniečiai studentai susipažino su Universitetu, Kauno miestu, lankėsi Pažaislio vienuolyne, kartu su mentoriais vyko į Trakus, Kernavę, buvo supažindinti su studijomis KTU, sporto ir kultūrine veikla, susitiko su KTU Studentų atstovybės nariais.
Pasak KTU Informatikos fakulteto studentės Vidos Motekaitytės, vienos iš mentorių, kelionės po gražiausius Lietuvos kampelius paliko gilų įspūdį tiek užsieniečiams studentams, tiek jų globėjams mentoriams. „Užsieniečius sužavėjo tiek Kernavės vaizdai, tiek Trakų pilis, įkurta saloje. Nuostabūs piliakalniai, vingiuojančios antros pagal ilgį Lietuvos upės – Neries – slėniai džiugino akį. Visiems užsieniečiams buvo įdomu, kaip, kada ir kodėl susiformavo piliakalniai, kodėl kiekvienas jų turi pavadinimą, kokie jų pavadinimai ir dar daugelis kitų klausimų. Tad mentoriai turėjo pasirausti savo atmintyje ir prisiminti ne vieną istorijos pamoką,“ – trumpai pasidalijo įspūdžiais V.Motekaitytė apie pirmąją kelionę su KTU studentais užsieniečiais.