Viena Didžiosios Britanijos mokyklų pasiskelbė tapusi pirmąja mokykla šalyje, kur mokiniams bus privalomos literatūrinės kinų kalbos pamokos. Mokyklos atstovai tvirtina, jog tai padės mokiniams lengviau susidoroti su 21-ojo amžiaus iššūkiais.
Mokiniai iš pietų Anglijos Braitono koledžo, kuriame mokosi mergaitės ir berniukai nuo trejų iki 18 metų, šalia kitų kur kas labiau tradicinių kalbų, tokių kaip prancūzų, ispanų ir lotynų, nuo šiol turės mokytis ir kinų kalbos.
„Vienas iš pagrindinių mano uždavinių yra užtikrinti, kad Braitono koledžo mokiniai būtų tinkamai pasirengę 21-ojo amžiaus realybei, o viena iš tokių realybių yra tai, kad Kinija šiandien yra sparčiausiai augančios ekonomikos šalis pasaulyje“, - sakė mokyklos direktorius Richardas Cairnsas.
Jis pastebėjo, kad šiais metais Kinija pralenkė Didžiąją Britaniją stipriausią ekonomiką turinčių pasaulio valstybių sąraše ir užima ketvirtąją vietą.
Pasak R.Cairnso, jis pats parodys pavyzdį 1 200 mokinių, kurie šioje mokykloje už mokslą moka iki 7 579 svarų (per 38,5 tūkst. litų) už semestrą, ir taps kinų kalbos kurso mokiniu.
„Šiame globaliame pasaulyje mūsų gebėjimo bendrauti su sparčiai besivystančiomis šalimis, tokiomis kaip Kinija ir Indija, reikšmė ateityje nuolat augs, todėl gebėjimas išmokti šiuolaikinių užsienio kalbų taps nepaprastai svarbiu įgūdžiu, kurio mes turime mokyti mūsų mokyklose“, - teigia mokyklos atstovas spaudai Nickas Gibbas.