Kauno technikos kolegijoje atidaryta viena moderniausių Baltijos šalyse elektronikos montažo laboratorijų, kurioje lietuviai rengs pagal IPC standartą sertifikuotus specialistus. Iki šiol tokie elektronikos pramonės įmonėms reikalingi darbuotojai buvo sertifikuojami kaimyninėje Lenkijoje.
Laboratorijos, kurią finansavo elektronikos gamybos paslaugas teikianti bendrovė „Kitron“, įkūrimas – sėkmingo mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys. Verslo įmonė valstybinei kolegijai neatlygintinai skyrė daugiau kaip 100 000 eurų, už kuriuos įsigyta laboratorijos įranga, baldai, kolegijos dėstytojas įgijo IPC trenerio licenciją.
„Elektronikos inžinerija vadinama naująja IT, šios srities specialistų poreikis nuolat auga. Elektronikos krypties studijas renkasi motyvuoti, aukštais balais egzaminus išlaikę jaunuoliai. Mūsų užduotis – suteikti jiems kokybišką, darbo rinkos poreikius atitinkantį išsilavinimą. Įkurta laboratorija elektronikos studijas pakels į naują kokybinį lygmenį. Nuo šiol studentai praktinius įgūdžius formuos gamybinei patalpai artimoje aplinkoje, pagal tarptautinio IPC standarto reikalavimus“, – pasakojo Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas.
Direktoriaus teigimu, atvejis, kai valstybinė aukštoji mokykla sulaukia tokio mąsto privačios bendrovės investicijų, mūsų šalyje yra unikalus. Savo ruožtu kolegija įsipareigojo ne tik teikti paslaugas verslui, bet ir dalį už privačių bendrovių darbuotojų mokymą gautų lėšų skirti laboratorijos išlaikymui ir atnaujinimui.
„Kaune įsikūrusi „Kitron“ gamykla plečiasi – didiname gamybos apimtis, vystome naujus produktus, kuriame prototipus, tam reikia vis daugiau kvalifikuotų darbuotojų, tačiau rinkoje jų trūksta. Atėjo metas, kai į problemą reikėjo pažvelgti sistemiškai. Nesprendėme investuoti į aukštųjų mokyklų infrastruktūrą tam, kad būtų rengiami reikalingų kompetencijų turintys specialistai“, – teigė UAB „Kitron“ generalinis direktorius Mindaugas Šeštokas.
Naujoji laboratorija patenkins mūsų šalies rinkos poreikius, čia mokysis ne tik studentai, bet ir bus apmokomi bei sertifikatus gaus Lietuvoje veikiančių elektronikos įmonių darbuotojai.
„Aukštos kvalifikacijos specialistai – ypač inžinerinės srities – yra vienas svarbiausių Lietuvos privalumų, metai iš metų pritraukiančių užsienio investicijas. Dėl šios laboratorijos Lietuva taps dar patrauklesnė užsienio bendrovėms“, – teigė užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktorius Justinas Pagirys.
Kolegijos direktorius N. Varnas džiaugėsi, kad naujosios laboratorijos įkūrimą palaikė ir rėmė Švietimo ir mokslo ministerija.
„Laboratorijos įkūrimas – tai tarsi sėkmės istorija, mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys. Siekiant proveržio inovacijose, norint rengti darbo rinkos poreikius atitinkančių specialistus, būtinas verslo subjektų indėlis, todėl džiugu, kad vis dažniau verslininkai ne tik įsitraukia į aukštųjų mokyklų valdymą, bet ir prisideda prie mokymo bazės gerinimo.
Studentai čia įgys naują specialybę, o kartu didės ir jų galimybės įsidarbinti“, – laboratorijos atidarymo metu sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.