Japonijos kosmoso agentūra nustebino kitus kosmoso ekspertus patvirtindami savo ambicijas Mėnulyje per artimiausius dešimtmečius pastatyti gyvenamą bazę. Mėnulio tyrinėjimų simpoziume praėjusią savaitę šios šalies Mėnulio ir planetų tyrimo programos vadovas Junichiro Kawaguchi paskelbė, kad iki 2020 šalis į Mėnulį pasiųs astronautus, o iki 2030 pastatys jame bazę.
Planas dar nėra oficialus: Japonijos kosmoso tyrimų agentūra (JAXA) projektui dar nepaskyrė biudžeto, kuris, kaip manoma, sieks 3 trilijonus jenų (apie 70 mlrd. litų). Bet garsių Japonijos mokslininkų grupė ragina įgyvendinti šį planą.
Agentūra planuoja projektą pradėti vykdyti jau kitais metais, į Mėnulio orbitą paleidžiant palydovą. Kitą dešimtmetį į Mėnulį turėtų nuskristi trys nepilotuojami erdvėlaiviai, kuriais bus renkami grunto pavyzdžiai ir atliekami kiti tyrimai. Kai Mėnulio bazė bus pastatyta, JAXA planuoja, kad joje 6 mėnesių trukmės pamainomis turėtų gyventi keli astronautai.
JAXA atstovas spaudai Satoki Kurokawa sakė, kad kol kas nenuspręsta ar Japonija savo ambicijų sieks viena, ar bandys bendradarbiauti su kitomis pasaulio valstybėmis.
Bet kurios šalies vienašališkas bandymas kolonizuoti Mėnulį yra beprasmis, komentavo Planetų bendrijos atstovas Louisas Friedmanas iš Pasadenos (JAV). „Nemanau, jog pamatysime, kad Mėnulyje kiekviena šalis stato sau po atskirą bazę – ten nėra ką veikti. Tai ne Antarktida“, - mokslininkas nurodė regioną, kuriame atskiros šalys turi pakankamai politinės valios ir finansinių galimybių išlaikyti atskiras bazes.