Rugsėjį į auditorijas sugrįžusių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų lauks ne tik naujos paskaitos ir dėstytojai, bet ir visiškai atsinaujinę novatoriškiausi ir moderniausi Lietuvoje interneto vartai studentams – „Mano VGTU“. Jie veiks „vieno langelio“ principu ir sujungs prieigas prie universiteto informacinės sistemos, el. pašto, bibliotekos, virtualios mokymosi aplinkos ir kitų.
„Tai patogi ir draugiška studentams erdvė – reikalinga informacija pateikiama vienoje vietoje. Iš čia sąsajų pagalba studentas gali lengvai rasti atsakymus į jam aktualius klausimus, pasiekti su studijomis susijusią informaciją, biblioteką, studijų procesų reguliavimo tvarkos nuostatus, dokumentų formas ir šablonus, informaciją apie tarptautiškumą, stipendijas bei svarbiausius kontaktus“, – pasakojo VGTU Informacinių technologijų ir sistemų centro vadovė Eglė Radvilė.
Programuojant naujuosius interneto vartus studentams atkreiptas dėmesys į paskutinių metų tendencijas – vis daugiau žmonių aktyviau naudoja planšetinius kompiuterius ar dalį įprastų kompiuterio funkcijų atliekančius išmaniuosius telefonus. Naujausi TNS žiniasklaidos tyrimų duomenys atskleidė, kad vienas iš pagrindinių interneto auditorijos pokyčių – auganti mobilaus interneto vartotojų dalis. Ji sudaro 32 proc. visos interneto auditorijos.
„Atsižvelgiant į šią statistiką bei Google rekomendacijas, „Mano VGTU“ kurtas Responsive Design principu, todėl informacinė sistema puikiai prisitaiko prie įvairių dydžių kompiuterių ir planšetinių kompiuterių ekranų, mobilių įrenginių. Tai būtina, atsižvelgiant į vartotojų auditoriją – šiuolaikiškus jaunus žmones“, – „Mano VGTU“ privalumus pabrėžė E. Radvilė.
VGTU Informacinių technologijų ir sistemų centro vadovė atkreipė dėmesį į kai kurias naujoves, ypač praversiančias studentams, pvz.: „Mano VGTU“ savo vietą rado atsinaujinęs „Pirmakursio gidas“ – į naujus studentus orientuota erdvė, kuri naujokui padės žengti pirmuosius žingsnius: susipažinti su VGTU ir studijų tvarka, sužinoti apie universiteto suteikiamas galimybes (studijas ir praktiką užsienyje, karjeros planavimą), atrasti studentų laisvalaikio užsiėmimus ir veiklas po paskaitų.
„Taip pat nuo šiol studentai galės ne tik matyti savo įvertinimus, bet ir palyginti juos su kitų kurso draugų rezultatais – tai turėtų juos motyvuoti labiau stengtis. Naujojoje informacinėje sistemoje bus galima rasti kiekvienam semestrui rekomenduojamos literatūros sąrašą, skirtą norintiems labiau pagilinti žinias“, – pasakojo E. Radvilė patikslindama, kad viskas orientuota į studento naudą ir patogumą.