Vilniaus miesto taryba vakar nusprendė sostinės mokyklų renovacijai ir tolesnei priežiūrai pasitelkti privatų sektorių. Viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas leis sutelkti privačių investuotojų ir miesto pastangas ir paspartins švietimo įstaigų atnaujinimą.
Miesto Taryba šiandien vykusiame posėdyje nusprendė pritarti Vilniaus miesto švietimo įstaigų rekonstrukcijos ir tolesnės priežiūros galimybių studijos galutinei ataskaitai, kurioje pagrindžiama projekto ekonominė ir socialinė nauda, pateikiama paslaugų specifikacija. Su šia ataskaita bus siekiama kuo plačiau supažindinti visuomenę.
Vilniaus miesto savivaldybės taryba taip pat įpareigojo administracijos direktorių ir Viešųjų pirkimų komisiją parengti Vilniaus miesto švietimo įstaigų rekonstrukcijos darbų ir ilgalaikės eksploatacijos paslaugų pirkimo principus ir programą, kurią turės patvirtinti miesto Taryba.
Vadovaujantis konsultantų parengta galimybių studija, pirmajame etape ketinama atnaujinti ir prižiūrėti 15 Vilniaus miesto švietimo įstaigų: Radvilų, Užupio, Žemynos ir Mykolo Biržiškos gimnazijas, Baltupių, Fabijoniškių, Šv. Kristoforo, Simono Stanevičiaus, Senamiesčio ir Senvagės vidurines, Kalvarijų pagrindinę, Medeinos, „Šviesos“ ir „Volungės“ pradines mokyklas bei lopšelį-darželį „Bitutė“. Šiam projektui pritarė visų projekte dalyvausiančių mokyklų bendruomenės. Jų atstovai kreipėsi į sostinės Savivaldybės tarybos narius prašydami pritarti projektui. Su projekte dalyvaujančių švietimo įstaigų bendruomenėmis bus ir toliau tariamasi vykdant projektą.
Konsultantams išanalizavus finansines galimybes yra akivaizdu, kad nei ribotos miesto biudžeto ar paskolų lėšos, nei nuolat mažėjantis Valstybės investicijų programų finansavimas, nei nenoriai skiriama ES parama nesudarys sąlygų išspręsti visų sostinės švietimo įstaigų atnaujinimo klausimų. Dauguma šių įstaigų nebuvo kapitališkai remontuotos nuo pat jų pastatymo, ir šiuo metu beveik visoms joms reikalingas remontas.
Įvertinus minėtas aplinkybes, viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas tampa realia alternatyva. Pasitelkiant privačių investuotojų lėšas ir kompetenciją bus siekiama sutvarkyti ir atnaujinti miesto švietimo įstaigų pastatus ir teritorijas. Konkurso būdu atrinkti privatūs partneriai teiks pastatų, ūkio ir teritorijų priežiūros bei kitas paslaugas. Pasitelkus privačių investuotojų lėšas nesumažės sostinės Savivaldybės skolinimosi limitas. Švietimo įstaigų pastatai ir kitas turtas nebus privatizuotas ir liks Savivaldybės balanse.
Iš 50 posėdyje dalyvavusių Vilniaus tarybos narių 39 balsavo už šį sprendimo projektą.