Vilniaus universitete prasideda registracija į 2014 m. pavasario semestro Studento vienai dienai paskaitas. Moksleiviai, norintys sužinoti, ką reiškia studijuoti ir kuo paskaitos skiriasi nuo pamokų mokykloje, kviečiami prisijungti prie gyvai vykstančios VU dėstytojo ir studentų paskaitos ir pajusti, ką reiškia būti tikru studentu.
Paskaitos vyks kovo 17–21 d. skirtinguose VU fakultetuose. Jose kviečiami dalyvauti 10–12 klasių moksleiviai.
Vilniaus universiteto fakultetai yra sukaupę vertingos patirties organizuodami įvairių pakopų studijas, todėl siekiame tai įrodyti pakviesdami moksleivius stebėti gyvai vykstančias paskaitas. Tapdamas studentu vienai dienai, moksleivis turės galimybę pamatyti gyvai vykstančią paskaitą, kurioje Vilniaus universiteto dėstytojas kartu su studentais aiškinasi tos paskaitos dalykus. Taip moksleiviai galės ne tik pagilinti savo žinias toje srityje, bet ir geriau pažinti studijų programą, kurios paskaitos klausosi ir kurią galbūt ateityje norės studijuoti.
„Tapti studentu vienai dienai verta bent dėl trijų priežasčių. Pirmiausia tai gera proga pamatyti, kokia iš tikrųjų yra universitetinė paskaita ir kuo ji skiriasi nuo pamokų mokykloje. Be to, turėsite galimybę pasiklausyti įvairių paskaitų iš skirtingų studijų sričių. Tai ypač naudinga tiems, kurie nėra visiškai apsisprendę dėl konkrečios studijų programos. Galiausiai bent trumpam galėsite tapti tikru studentu ir pajusti, ką reiškia būti akademinėje bendruomenėje“, – teigė VU studijų direktorė Jekaterina Bortkevič.
Šiemet į Studento vienai dienai paskaitas kvies 14 VU fakultetų (padalinių). Moksleiviai galės rinktis iš daugiau nei 200 paskaitų skirtingose studijų srityse. Galima bus registruotis į daugiau nei vieną paskaitą. Iš viso paskaitose galės apsilankyti apie 2160 moksleivių.
Norintieji dalyvauti Studento vienai dienai paskaitose, turi užsiregistruoti ir nurodytu laiku atvykti į atitinkamą VU fakultetą (padalinį).
Studento vienai dienai iniciatyvos tikslas – sudominti vyresniųjų klasių moksleivius mokslu ir konkrečiomis studijų programomis, žadinti jų žinių troškimą. Paskaitos nemokamos, bet, jei reikia, moksleiviai turi pasirūpinti pateisinimu dėl praleistų pamokų mokykloje.