Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), įgyvendindamas „Žaliojo universiteto“ misiją bei siekdamas plėtoti socialinės atsakomybės veiklas, kartu su Lietuvos elektros skirstymo bendrove LESTO universiteto akademinei bendruomenei surengė atvirą paskaitą „Socialinė atsakomybė arba kaip organizacijos gali kurti naudą visuomenei“. Paskaitoje buvo aptariama geroji verslo organizacijų socialinės atsakomybės praktika bei pristatyti būdai, kuriais universitetas siekia ugdyti vartojimo kultūrą, skatinant studentus racionaliai naudoti elektrą, vandenį dujas bei kitus energijos išteklius.
Kaip teigia LEU Projektų vadybos skyriaus vedėjas Kęstutis Šalavėjus, tokiomis paskaitomis siekiama, kad kiekvienas studentas – būsimasis mokytojas – būtų susipažinęs su aplinkos apsaugos problemomis ir darnaus vystymosi idėjomis, būtų iniciatyvus ir pilietiškas.
„Mintis rengti paskaitą apie socialinės atsakomybės praktiką kilo ne tik norint atkreipti akademinės bendruomenės dėmesį į socialinės atsakomybės svarbą. Siekdami plėsti darnaus vystymosi idėjas universitete, visų pirma norime įsisavinti geriausias verslo organizacijų praktikas. Tad elektros skirstymo bendrovę LESTO pasikvietėme neatsitiktinai – ši bendrovė sėkmingai įgyvendina socialinės atsakomybės projektus, orientuotus į saugų ir racionalų elektros energijos vartojimą. Būtent pastarąją kryptį siekiame įgyvendinti ir mūsų universitete“, – teigė K. Šalavėjus.
Universiteto atstovas priduria, kad šiais metais LEU paskelbė taupiausio bendrabučio konkursą, kurio metu savo studentus skatina racionaliai naudoti elektrą, vandenį, dujas bei kitus energijos išteklius. „Konkurso dalyvius raginame ne tik išeinant iš kambario išjungti šviesą, be reikalo nedeginti dujų, taupiai naudoti vandenį, bet ir pranešti bendrabučių seniūnams ir administracijai apie sugedusią įrangą. Geriausio rezultato pasiekusio bendrabučio studentus apdovanosime pavasarį“, – sakė LEU atstovas.
„Šiemet bendrovė LESTO buvo pripažinta „Bendruomeniškiausia įmone“. Tai vertindami, džiaugiamės, galėdami dalintis savo patirtimi ir žiniomis su kitomis organizacijomis, suprantančiomis, kad socialinė atsakomybė yra neatskiriama veiklos dalis, ne tik didinanti veiklos galimybes, bet ir kurianti naudą visuomenei. Plėsdamas socialinės atsakomybės veiklas, pokyčius savo bendruomenėje LEU pradeda inicijuoti nuo racionalaus išteklių vartojimo skatinimo. LESTO patirtis rodo, diegiant inovacijas bei didinant patalpų energetinį efektyvumą vien išlaidas už elektros energiją galima sumažinti beveik perpus“, – teigė LESTO socialinės atsakomybės projektų vadovas Paulius Stonis.
P. Stonio teigimu, dar 2011 m. bendrovė LESTO buvo pastebėjusi itin didelius elektros energijos suvartojimus šalies mokyklose, tad inicijavo specialų projektą „Tiek, kiek reikia mokyklai“. Projekto metu buvo atliktas elektros ūkio būklės ir elektros vartojimo vertinimas trijose tipinėse Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus mokyklose, siekiant parengti universalią viešą elektros energijos suvartojimo optimizavimo studiją, kuria galėtų naudotis daugelis įstaigų, planuojančių tvarkyti savo elektros ūkį. Paaiškėjo, kad modernizavus mokyklų elektros ūkį, jose būtų sutaupoma apie 50 proc. elektros energijos.
„Racionalaus energijos naudojimas ir įpročių keitimas visada prasideda nuo geros valios. Tad savo ruožtu LEU pakvietėme prisijungti prie bendrovės LESTO inicijuoto „Žaliojo protokolo“ – savanoriško susitarimo, prie kurio prisijungusios organizacijos pritaria ir pasižada praktikoje įgyvendinti energijos vartojimo efektyvumo priemones, skatinti tai daryti savo darbuotojus, kolegas, artimuosius ir taip prisidėti prie energiją taupančios visuomenės kūrimo. Protokolą pasirašiusios organizacijos gali dalyvauti kasmet vykstančiame „Racionaliausios energijos vartotojos“ konkurse“, – teigė P. Stonis.
Paskaitos metu bendrovės LESTO atstovas renginio dalyviams pasakojo apie šiuolaikinę socialinės atsakomybės sampratą, jos diegimo principus bei pristatė tris bendrovės įgyvendinamus plataus masto ilgalaikius socialiai atsakingos veiklos projektus: „Operacija 2020“, „Tiek, kiek reikia“ ir www.Elektromagija.lt, kuriuos vienija aktyvus bendruomenių ir tikslinių visuomenės grupių įtraukimas. Ilgalaikė gyventojų švietimo iniciatyva „Operacija 2020“ skatina pilietiškumą, bendruomeniškumą ir atsakingą elgesį su elektra, elektros tinklo įrenginiais.