Ketvirtadienio popietę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Elektronikos fakultete universiteto bendruomenei pristatytas naujas Raimundo Kirvaičio ir Dariaus Grigaičio vadovėlis „Skaitmeninių įtaisų projektavimas“. Norint kuo labiau pritaikyti jį studentų poreikiams, atliktas modernus eksperimentas – vienas pirmųjų vadovėlio skaitytojų ir vertintojų buvo studentas, kuris savarankiškai mokydamasis pagal rankraštį teikė teksto tobulinimo pasiūlymus autoriams.
Elektronikos inžinerijos trečio kurso studentas Pavel Detiukevič praėjusių metų rudenį nevaikščiojo į skaitmeninių įtaisų modulio paskaitas ir egzaminui savarankiškai ruošėsi iš Raimundo Kirvaičio ir Dariaus Grigaičio vadovėlio „Skaitmeninių įtaisų projektavimas“ rankraščio. Susitikdami kiekvieną savaitę jie aptardavo po vieną ar kelis vadovėlio skyrius ir drauge juos tobulindavo, kad tiek teorinė, tiek praktinė dalis būtų kuo aiškesnė ateityje knygą skaitysiantiems studentams.
Vadovėlio autoriai prof. Raimundas Kirvaitis ir dr. Darius Grigaitis
Iš beveik šimto studentų pagal mokymosi rezultatus dėstytojų pasirinktas Pavel tikina, kad semestro pabaigoje galutinį įvertinimą – dešimtuką – gauti buvo tikrai nesunku, nes vadovėlis „Skaitmeninių įtaisų projektavimas“ ne tik puikiai paruošė egzaminui, bet ir buvo įdomiai parašytas, tad lengvai skaitomas ir nenuobodus.
Vadovėlyje teikiamos žinios apie elementarių ir nelabai sudėtingų skaitmeninių įtaisų sandarą, savybes ir projektavimą ir įvadas į sudėtingų skaitmeninių įtaisų bei sistemų projektavimą taikant specializuotas techninės įrangos aprašymo kalbas. Kiekvienas skyrius užbaigiamas svarbiausių jo teiginių santrauka, kontroliniais klausimais, uždaviniais ir papildomos literatūros sąrašu. Šie vadovėlio komponentai itin naudingi savarankiškai besimokantiems bakalauro ar magistrantūros studentams bei elektronikos srities profesionalams, siekiantiems atgaivinti savo žinias.
Vadovėlio „Skaitmeninių įtaisų projektavimas“ pristatymo metu autoriai – prof. Raimundas Kirvaitis ir dr. Darius Grigaitis – iš srities specialistų sulaukė pagyrų už puikiai metodiškai paruoštą modernią mokomąją priemonę, kuri bus naudojama ne vienos studentų kartos.
„Šį vadovėlį išleidome per rekordiškai trumpą laiką – mažiau nei keturis mėnesius. Akademinėje leidyboje – tai labai retas reiškinys“, – sakė VGTU leidyklos „Technika“ direktorė Eleonora Dagienė. „Taip nutiko dėl to, kad tekstas buvo labai kruopščiai paruoštas, tad dabar visus vadovėlių autorius skatinsime rengiamą tekstą atiduoti ne tik kolegų profesorių, bet ir studentų recenzavimui“, – šypsojosi ji.
VGTU leidykla „Technika“ jau nuo 2010-ųjų metų visas savo knygas leidžia ir elektroniniu formatu, tad studentai vadovėliu gali naudotis jau tuomet, kai dar ne visi egzemplioriai spėja pasiekti bibliotekas. Elektroninę vadovėlio versiją galima skaityti tiek įprastame, tiek planšetiniame kompiuteryje, tiek mobiliajame telefone.