Paskelbus naujausią tarptautinės studentų ir personalo mainų programos Erasmus statistiką paaiškėjo, jog net du Lietuvos universitetai patenka tarp 100 tarptautiškiausių universitetų Europoje pagal dėstytojų skaičiusių paskaitas užsienio institucijose skaičių. 24-ąją vietą Europos universitetų dėstytojų mobilumo sąraše, per metus stažuotis išsiuntęs net 144 dėstytojas, užėmė Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), o 43-oje rikiavosi Vilniaus universitetas (VU) išsiuntęs 113 dėstytojų.
Be to, studentų mobilumo sąraše šios aukštosios mokyklos atitinkamai užėmė 69-ąją bei 52-ąją vietas, o į šimtuką iš viso pateko net 6 Lietuvos universitetai. Nors VU į užsienio šalių universitetus išsiuntęs 593 studentus yra aukštesnėje sąrašo vietoje nei VGTU su 493 studentais, skaičiuojant proporcingai iš viso universitete studijuojančių studentų skaičiui, per metus Lietuvoje pagal Erasmus programą daugiausia studentų išsiunčia VGTU.
„Tarptautinės patirties formavimas yra mūsų požiūrio į specialisto ugdymą dalis, profesinių gebėjimų ir žinių akseleravimo priemonė. Dalinės studijos ir praktikos užsienyje leidžia paruošti studentą maksimaliai gerai pasirengusį darbui tarptautinėje rinkoje. Pripažinkime faktą, nacionalinių rinkų ir ekonomikų nebėra, yra integruota, dinamiškai besikeičianti tarptautinė verslo terpė, todėl absolventai su tarptautine patirtimi, turi ženkliai didesnę vertę rinkoje. Universitetas sukuria galimybes, o studentai renkasi kaip ir kada jomis pasinaudoti. Šiuo metu apie 14 proc. mūsų universiteto absolventų turi ilgalaikės tarptautinės patirties“, – teigė VGTU tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų mobilumas tapo svarbiausiu rodikliu, kuris buvo įvertintas tarptautinio išorinio audito QS Stars reitinge, suteikiant VGTU 4 žvaigždučių įvertinimą už tarptautiškumą 2012-ųjų metų pabaigoje.
Lietuvos universitetų mobilumas auga kiekvienai metais nuo 2000-ųjų. Remiantis Švietimo mainų paramos fondo statistika, 2011–2012 metais studijuoti ir atlikti praktikų pagal „Erasmus“ programą išvyko 3548 studentai, o dėstyti – 928 Lietuvos universitetų dėstytojai.
„Erasmus“ – tai Europos sąjungos programa, skirta aukštojo mokslo kokybės užtikrinimui studentų, dėstytojų ir kito personalo mobilumo skatinimui, daugiašaliam aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimui tarpusavyje ir su verslo įmonėmis bei laipsnių skaidrumo ir suderinamumo tarp aukštojo mokslo ir profesinio mokymo užtikrinimui.