Rugpjūčio 24 dieną, vyksta Studentų sąjungos konferencija, kurios tikslas – pristatyti Sąjungos aukštojo mokslo viziją politinių partijų atstovams, akademikams ir visuomenės nuomonės lyderiams, o kartu – aptarti partijų programų dalis, skirtas aukštojo mokslo sistemai tobulinti.
„Siekdami užtikrinti kokybišką studentų atstovavimą, nuolat inicijuojame dialogą su aukštajam mokslui įtakos turinčiomis grupėmis. Artėjant Seimo rinkimams, manome esant būtina susitikti su politinių partijų lyderiais ir pristatyti jiems savo svarbiausius siūlymus, kokiais būdais turėtų būti gerinama aukštojo mokslo situacija šalyje“, – sako Studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.
Sąjunga atliko politinių partijų programų analizę, kurios rezultatai sukėlė abejonių dėl planų, susijusių su aukštuoju mokslu. Dalis jų atrodo neįgyvendinami, o kiti neatitinka esminių studentų poreikių. Šios programos buvo rengiamos nesitariant nei su studentais, nei su jų atstovais. Dėl to, anot D. Dikšaičio, yra ypač svarbu jas išsamiai aptarti.
„Šiandienos diskusijos metu sieksime išgryninti, kas nėra tikslinga ir ko dar trūksta politinėse programose, kad pokyčiai valdžioje nesutrukdytų ar netgi padėtų darniai aukštojo mokslo raidai šalyje. Į esmines kryptis, kuriomis turėtų būti dirbama, pažvelgėme per aštuonių siūlymų prizmę“, – teigia jis.
Studentų atstovai siūlo konkrečius sprendimus, kaip paversti aukštąjį mokslą patraukslesniu ir labiau atitinkančiu studentų poreikius. Trijose konferencijos sesijose kalbama apie studijų finansavimą, studentų socialinę gerovę ir studijų kokybę.
Vienas esminių siūlymų – individualizuoti studijas. Priėmimas į aukštąsias mokyklas, anot studentų atstovų, turi būti grindžiamas ne tik brandos egzaminų rezultatais, bet ir asmens gebėjimais, neformalaus ugdymo keliu įgytais įgūdžiais. Studijų procesas turėtų būti lankstesnis, kad studentas galėtų pasirinkti jam tinkamiausią formą mokytis. Pritaikius studijų procesą konkretaus asmens poreikiams, būtų pasiekta ir didesnės studentų motyvacijos, ir studijų kokybės.
Taip pat Sąjungos siūlymuose akcenuojama: kad studentai galėtų kokybiškai studijuoti, pirmiausiai jiems turi būti užtikrintos reikiamos materialinės sąlygos. Pavyzdžiui, jeigu bendrabučių visiems norintiems neužtenka, valstybė turėtų pasirūpinti finansine parama apsigyvenantiems nuomuojamuose būstuose. Kad padaugėtų galimybių įsidarbinti, studentus samdantiems darbdaviams turėtų būti teikiamos mokestinės lengvatos.
Šiandienos konferencija skirta kasmetiniam studentų lyderių suvažiavimui „Asamblėja 2012“ atidaryti. Tris dienas truksianti Lietuvos studentų sąjungos „Asamblėja“ – tai gilias tradicijas turintis didžausias kasmetinis studentų lyderių suvažiavimas, šiemet žymintis jau 21-ųjų Studentų sąjungos gyvavimo metų sukaktį. Šių metų renginio tema – „Pokyčių vėjai“.