Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) birželio 26-ąją dieną kreipėsi Švietimo ir mokslo ministreiją (ŠMM) bei aukštųjų mokyklų vadovus, prašydama paaiškinti, kodėl Lietuvos aukštosiose mokyklose yra taikomi papildomi mokesčiai studijų baigimą liudijančiam dokumentui ir jo priedėliui.
LSAS informuoja, jog Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į gautą kreipimąsi, informavo, kad papildomos įmokos, susijusios su diplomų išdavimu negali būti taikomos, visa tai numato Mokslo ir studijų įstatymo 76 str., kuriame apibrėžta, jog dokumentų gamybai ir išdavimui patiriamos sąnaudos yra tiesiogiai susijusios su studijų programos įgyvendinimu ir yra įtrauktos į norminę studijų kainą.
Savo rašte Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad mokestis gali būti taikomas tik tuomet ,kai dalis studentų aukštojoje mokykloje norėtų gauti diplomus reikalaujančius papildomų sąnaudų (atspausdintus ant išskirtinio popieriaus ar pan.) ir būtų pasirengę už jas sumokėti. Tačiau šiuo atvėju aukštoji mokykla taip pat turi užtikrinti, kad likusi dalis studentų, nereikalaujančių diplomų, kuriems reiktų skirti papildomas sąnaudas, už diplomo ir jo priedėlio gamybą ir išdavimą papildomai nemokėtų.
LSAS pabrėžia, kad diplomai ir jo priedėliai neturėtų būti papildomai apmokestinami, kadangi tokie papildomi mokesčiai riboja ne tik studijų prieinamumą, bet taip pat ir pažeidžia LR Mokslo ir studijų įstatymą bei prieštarauja Lisabonos pripažinimo konvencijos ir Berlyno komunikato nuostatoms.