Birželio 4–6 dienomis Vilniuje vyksta labai svarbus tarptautinis renginys – seminaras „Bukarešto komunikato įgyvendinimas. Ekspertų vaidmuo“, kuriame dalyvauja apie 200 Bolonijos ir Aukštojo mokslo reformos ekspertų iš 41 šalies.
Seminare dalyvauja aukštųjų mokyklų, Švietimo ministerijų, kokybės užtikrinimo agentūrų ir studentų atstovai iš Šiaurės Afrikos, Artimųjų rytų, Centrinės Azijos, Rusijos, Balkanų ir Kaukazo regionų, Rytų ir centrinės bei Vakarų Europos šalių. Lietuvos studentus renginyje atstovauja Bolonijos ekspertas, buvęs Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidentas Arūnas Mark.
Renginyje dalyviai aptars neseniai vykusio Švietimo ministrų susitikimo Bukarešte išvadas bei Bolonijos proceso įgyvendinimo tendencijas, diskutuos apie ekspertų vaidmenį įgyvendinant Bukarešto komunikato rekomendacijas.
Pasak LSAS prezidento Viliaus Morkūno ypatingai svarbu, kad ekspertai iš skirtingų valstybių susirenka dalintis savo patirtimi, diskutuoti ir ieškoti efektyviausių būdų įgyvendinti trijų ateinančių metų Europos švietimo ir mokslo ministrų nusistatytus prioritetus. Aktyvūs Bolonijos proceso ekspertų, visos akademinės bendruomenės veiksmai ir indėlis yra būtini sėkmingam šalies ir visos Europos aukštojo mokslo erdvės kokybinių ir kiekybinių rodiklių augimui. LSAS prezidentą džiugina, kad yra imtasi veiksmų, kuriais siekiama akcentuoti kryptingą Bolonijos proceso įgyvendinimą.
Pagrindinės Bolonijos ekspertų diskusijų temos: kvalifikacijų sąrangos, studijų kokybės užtikrinimas, diplomo pripažinimo ir studijų proceso skaidrumo įgyvendinimo įrankiai, akademinės bendruomenės mobilumas, socialinė dimensija, tarptautinis atvirumas.