Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS), reaguodama į kovo 30 dieną Lietuvos universitetų rektorių konferencijoje (LURK) studentams priimtą nepalankų sprendimą, dar šiandien ketina kreiptis į universitetų ir kolegijų vadovus bei LR Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą. Universitetų vadovai susitikime svarstę Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus, paruoštus Seimo valdybos sudarytos darbo grupės, nusprendė atsisakyti papildomo studentų atstovų balso svarbiausiame aukštųjų mokyklų valdymo organe – taryboje.
„Rektorių susitikimo metu priimtas sprendimas yra netikėtas ir sunkiai paaiškinamas. Jis buvo priimtas su niekuo nepasitarus ir neatsižvelgus į specialiai dėl Mokslo ir studijų įstatymo koregavimo suburtos darbo grupės suformuotus siūlymus, kurioje taip pat dalyvavo ir LURK atstovas. LSAS šį nutarimą vertina itin neigiamai“, – sako Lietuvos studentų atstovybių sąjungos prezidentas Vilius Morkūnas.
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga atkreipia dėmesį į tai, kad toks LURK sprendimas sukelia įtampą ir blogina santykius tarp aukštųjų mokyklų studentų ir administracijos. Tokiu savo poelgiu universitetų Rektoriai dar labiau parodo nepasitikėjimą pagrindiniais partneriais – studentų atstovais, visiškai pamindami partnerystės principą aukštosiose mokyklose. Taip pat susidaro įspūdis, jog Rektoriai visiškai pamiršta Bolonijos proceso įgyvendinimą, kuomet studentai yra vertinami kaip lygiaverčiai partneriai ir visapusiškai įtraukiami į sprendimų priėmimus.
LSAS pabrėžia, jog tokia Lietuvos universitetų rektorių konferencijos pozicija, kuri nusigręžia nuo aukštojo mokslo sistemos progresavimo, turi būti atmesta ir susilaukti stiprios kitų suintetresuotų šalių kritikos. Taip pat tikisi novatoriško ir drąsaus Lietuvos kolegijų Direktorių konferencijos sprendimo, svarstant Mokslo ir studijų įstatymo korekcijų klausimus, siekiant patvirtinti gausesnį studentų atstovų įtraukimą į aukštųjų mokyklų valdymo organus.
LSAS, išskirtinai visų studentų atstovų, dalyvavusių darbo grupės dėl Mokslo ir studijų įstatymo korekcijų veikloje, siūlė ne vieną pataisą ar visą pasiūlymų paketą, iš kurių vienas svarbiausių buvo turėti 2 studentų balsus strateginius sprendimus priimančiame valdymo organe – taryboje.