Šį šeštadienį, rugsėjo 24 d. pirmą kartą Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) istorijoje įvyko „Seniūno diena 2011“. Jos metu beveik 100 bakalauro ir magistrantūros studijų akademinių grupių seniūnų dalyvavo Studentų atstovybės (SA) surengtuose mokymuose.
„Idėja paskelbti dieną, skirtą seniūnų tobulėjimui, kilo neatsitiktinai. Labai svarbu visiems seniūnams sudaryti galimybes ugdyti savo gebėjimus, susėsti prie vieno stalo su kolegomis iš kitų fakultetų bei pasidalinti gerąja patirtimi ir ją perduoti vienas kitam. Tokiu būdu, atsirandantis bendrumo jausmas, mažais žingsniais padeda kurti vieningą ir pilietišką universiteto akademinę bendruomenę“, – sako VGTU SA prezidentas Vilius Morkūnas.
Mokymų metu akademinių grupių atstovai buvo supažindinti su seniūno modelio įgyvendinimu, kuris garantuoja studentų įtraukimą į sprendimų priėmimą VGTU Studentų atstovybėje, universiteto studentiško judėjimo istorija bei jo vertybiniu pagrindu.
Taip pat seniūnams buvo sudaryta galimybė pasidalinti savo gerąja patirtimi, sprendžiant įvairias studijų metu iškylančias problemas, atskirose grupėse diskutuojant grupės atstovavimo, tarpusavio bendradarbiavimo, komunikacijos su universiteto administracija ir studentų atstovybe temomis. Mokymų kulminacija tapo asmeninio tobulėjimo seminaras vidinės asmens motyvacijos tema, kurio metu kiekvienas dalyvis turėjo progą susimąstyti apie asminius tikslus bei galimybes juos pasiekti.
„VGTU Studentų atstovybė apjungia daugiau nei 13 tūkstančių narių – didžiąją daugumą universiteto studentų. Todėl tik pakankamas dėmesys seniūnams, kurie išsako savo grupių nuomonę bei problemas, gali garantuoti tinkamą visų aukštosios mokyklos studentų atstovavimą ir sėkmingų sprendimų priėmimą“, – teigia V. Morkūnas.
„Seniūno diena 2011“ organizuota praeitais metais pasiteisinus Studentų atstovybės surengtiems pirmo kurso akademinių grupių atstovų mokymams „Seniūnų inkubatorius“. Studentų atstovai pasiryžę išsaugoti šią idėją ir kitąmet bei į mokymus įtraukti trečios pakopos studentus – doktorantus.