Norintys stoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas nuo birželio 1 dienos gali teikti prašymus. Bendrojo priėmimo prašymai priimami tik internetu adresu www.lamabpo.lt iki liepos 22 d. 17 val. Stojantieji, kurie mokyklas baigė anksčiau nei 2010 metais arba išsilavinimą įgijo užsienyje, dokumentus turės pristatyti į vieną iš bendrojo priėmimo punktų. Šiemet jie veiks Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos aukštosiose mokyklose, Utenos, Marijampolės ir Alytaus kolegijose.
Bendrajame priėmime dalyvauja 44 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 23 kolegijos. Priėmimas į universitetus ir kolegijas vyksta vienu metu. Stojantysis gali prioriteto tvarka į prašymą įrašyti iki 12 pageidavimų į bet kurių bendrajame priėmime dalyvaujančių aukštųjų mokyklų studijų programas.
Numatoma, kad šiais metais valstybė finansuos beveik 19 tūkstančių pirmakursių studijas – 9,7 tūkst. universitetuose ir 9,2 tūkst. kolegijose. Nepatekę į valstybės finansuojamas vietas, galės rinktis mokamas studijas. Mokamų studijų kainą nustato ir skelbia kiekviena aukštoji mokykla. Įstojusieji į mokamas studijų vietas turi galimybę gauti valstybės remiamas paskolas studijų kainai sumokėti. Valstybės finansavimas stojantiesiems skiriamas pagal mokyklos baigimo rezultatus, brandos egzaminų įvertinimus, stojamuosius egzaminus, pasiekimus olimpiadose ir sporte.
Pagrindinis priėmimas susideda iš pirmojo ir antrojo etapo. Likus laisvų valstybės finansuojamų vietų, organizuojamas papildomas priėmimas. Papildomame etape galės dalyvauti tik tie stojantieji, kurie buvo pateikę prašymą dalyvauti pagrindiniame priėmime.
Stojantieji turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šiais metais numatytos kelios naujovės: griežtinami minimalūs reikalavimai norintiems patekti į valstybės finansuojamas vietas, numatyta galimybė įskaityti tarptautinių užsienio kalbų egzaminų įvertinimus, taip pat pasikeitę kai kurie konkursiniai mokomieji dalykai, kai kurios studijų kryptys priskirtos kitoms sritims. Taigi stojantieji, prieš pildydami prašymus, turėtų susipažinti su LAMA BPO elektroninėje svetainėje ar bendrojo priėmimo punktuose teikiama informacija.
Stojantieji į meno studijas turės laikyti stojamąjį egzaminą, o norintiesiems tapti pedagogais – bus surengtas motyvacijos vertinimas. Pagrindinė stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo sesija vyks birželio 17 – liepos 4 dienomis. Stojantiesiems į menų arba pedagogines studijas registruotis ir užpildyti prašymą reikia ne vėliau negu 24 val. iki jų pasirinkto laikyti stojamojo egzamino arba motyvacinio testo pradžios.
Pirmojo bendrojo priėmimo etapo rezultatai bus skelbiami liepos 26 dieną, antrojo – rugpjūčio 1 dieną, o papildomo – rugpjūčio 9 dieną. Rugpjūčio 11 d. popietę bus pasirašytos paskutinės sutartys tarp pakviestųjų studijuoti ir aukštųjų mokyklų.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas prof. Pranas Žiliukas tikina, kad kalbos apie nuvertėjusią mokslo kokybę šalyje yra perdėtos: „Visame pasaulyje pripažįstami mūsų šalies aukštųjų mokyklų diplomai, geriausių Vakarų aukštųjų mokyklų siūlymai vykdyti studentų mainus, bendradarbiauti ir aukštas mūsų šalyje mokslus baigusių įvairių sričių specialistų vertinimas užsienyje byloja apie išties gerą Lietuvos aukštojo mokslo kokybę.“ Prof. P. Žiliukas taip pat skatina stojančiuosius aktyviai dalyvauti bendrajame priėmime, domėtis stojimo procesu, o kilus bent menkiausių neaiškumų drąsiai kreiptis internetu, telefonu arba atvykti į bet kurį LAMA BPO punktą: „Mūsų asociacijoje ir kiekvienoje aukštojoje mokykloje dirbantys specialistai yra pasirengę jums patarti ir padėti.“
Bendrąjį priėmimą Lietuvos švietimo ir mokslo ministro įgaliojimu vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Išsamios informacijos apie bendrąjį priėmimą, studijų programas, egzaminų ir testų laikymo datas galima rasti LAMA BPO interneto svetainėje: www.lamabpo.lt.