Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atkreipia dėmesį į Valstybinio studijų fondo (VSF) negebėjimą prognozuoti lėšų poreikio studentų socialinėms stipendijoms, nes numatant lėšas 2011 m. apsiskaičiuota net dviem milijonais litų.
Šiandien vykusiame Fondo valdybos posėdyje Lietuvos studentų sąjunga paragino atsakingiau planuoti biudžeto perspektyvas ir Fondo valdybai įteikė simbolinius skaičiuotuvus.
„Susidaro įspūdis, jog lėšų stygius, atsiradęs dėl atsainaus Valstybinio studijų fondo prognozavimo, yra „kamšomas“ gyvenant tik šia diena. Toks aplaidus tiesioginę valstybės funkciją įgyvendinančios institucijos požiūris į studentams šiuo laiku ypatingai svarbias socialines stipendijas demonstruoja negebėjimą savo srityje tvarkytis su derama atsakomybe ir negali būti toleruojamas nei dabar, sunkmečiu, kai papildomų lėšų paieška yra našta visiems, nei ekonominio pakilimo sąlygomis“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.
Vasario 14 d. Valstybiniam studijų fondui patvirtinus valstybės biudžetą 2011-iesiems paskutinę minutę susivokta, jog vien pavasario semestrui planuojamoms išmokėti socialinėms stipendijoms trūks daugiau nei milijono litų, o dar tiek pat – rudens semestro stipendijų poreikiui padengti. Tariamai atsižvelgus į augantį socialinių stipendijų poreikį vietoj prognozuotų 6 tūkst. paraiškų buvo gauta kiek daugiau nei 8 tūkst. prašymų socialinėms stipendijoms.
Šiandien vykusiame Valstybinio studijų fondo valdybos posėdyje turėjo būti priimtas sprendimas dėl socialinių stipendijų pavasario semestrui skyrimo. Pasak Valstybinio studijų fondo, trūkstamos lėšos ketinamos kompensuoti iš studentų kreditavimui skirtų lėšų. VSF studentus dėl stipendijų skyrimo žada informuoti asmeniškai iki šios savaitės pabaigos.
„Natūraliai kyla klausimas, kas nutiktų, jeigu išaugtų studentų paskolų poreikis ir lėšų pristigtų šioje vietoje? Raginame Valstybinį studijų fondą imtis atsakingiau vykdyti savo funkciją ir būti ne tik lėšų dalintojais, bet ir institucija, kuri geba kryptingai prognozuoti, atsižvelgdama į šalies ekonominę bei socialinę situaciją.
Kita vertus, derėtų susirūpinti ir aukštųjų mokyklų teikiamos informacijos patikimumu, kad neliktų jokių galimybių dangstyti situacijos argumentais, kad tiksli ir tinkama informacija fondui laiku nepateikiama“, – atkreipė dėmesį LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.