Projektas „Drąsinkime ateitį“ - tai Švietimo ir mokslo ministerijos, asociacijos „Europos judėjimas Lietuvoje“ bei Lietuvos verslininkų ir visuomenės veikėjų iniciatyva prisidėti prie jaunosios kartos skatinimo tobulėti, jų verslumo ir pilietiškumo ugdymo. Juo visuomenės lyderiai kviečiami grįžti į savo buvusias mokyklas ir savo pavyzdžiu įkvėpti bei padrąsinti jose besimokančius vyresniųjų klasių moksleivius. Prieš mėnesį startavusiame projekte „Drąsinkime ateitį“ dalyvauti pasirengę jau per 200 šalies mokyklų.
Projektas „Drąsinkime ateitį“ - tai Švietimo ir mokslo ministerijos, asociacijos „Europos judėjimas Lietuvoje“ bei Lietuvos verslininkų ir visuomenės veikėjų iniciatyva prisidėti prie jaunosios kartos skatinimo tobulėti, jų verslumo ir pilietiškumo ugdymo. Juo visuomenės lyderiai kviečiami grįžti į savo buvusias mokyklas ir savo pavyzdžiu įkvėpti bei padrąsinti jose besimokančius vyresniųjų klasių moksleivius. Prieš mėnesį startavusiame projekte „Drąsinkime ateitį“ dalyvauti pasirengę jau per 200 šalies mokyklų.
„Ateitį kursiančios kartos skatinimas garbingais pavyzdžiais – didelis indėlis į pilietinės visuomenės kūrimą bei Lietuvos valstybingumo stiprinimą. Atkuriant žmogišką ryšį tarp skirtingų kartų įtvirtinamos pamatinės vertybės, apibrėžiamos visuomeninę dvasią palaikančios konstantos, išryškinami sektini moraliniai pavyzdžiai – bendruomenės stabilumo bei gyvastingumo pagrindas“, - sakė vienas projekto organizatorių Edmondas Babenskas, asociacijos „Europos judėjimas Lietuvoje“ generalinis sekretorius. Jo teigimu, kiekviena mokykla tarp savo išugdytų abiturientų tikrai rastų daug įvairiose srityse pasiekusių asmenybių – verslininkų, sportininkų, mokslininkų, rašytojų, aktorių. Šiandien kiekvienas jų kviečiamas į savo buvusias mokyklas, kad „Sėkmės pamokų“ metu pasidalintų savo patirtimi.
Pasak AB „Hansabankas“ Valdybos pirmininko Giedriaus Dusevičiaus, bendrovei garbė dalyvauti projekte, kuris ugdys Lietuvos moksleivių verslumą ir lyderystę, skatins juos siekti užsibrėžtų tikslų ir stiprinti Lietuvos pozicijas Europos Sąjungoje. „Projektas „Drąsinkime ateitį“ - puiki iniciatyva, kuri suvienys tiek verslo visuomenės, tiek jaunimo jėgas kuriant Lietuvos ateitį. Ypač svarbu, jog šis projektas skirtas jaunimui, kuris ir lems ją. Išdrįsti patikėti ateitimi jiems bus drąsiau, kai greta matys sektinus kitų žmonių sėkmės pavyzdžius”, - sakė G. Dusevičius.
„Mes remiamiame šį projektą, nes jis yra artimas mūsų organizacijos kertinėms vertybėms: atvirumui, atsakingumui, veiklumui, bendradarbiavimui. Be to, „Lietuvos telekomas“ ilgus metus nuosekliai remia įvairius švietimo projektus. Esame tikri, kad projektas „Drąsinkime ateitį“ suteikia puikią galimybę mūsų bendrovei padėti plėtoti verslininkų dialogų su šalies jaunąja karta, siekiant padėti ruoštis ateities gyvenimo iššūkiams,“ – kalbėjo AB „Lietuvos telekomas“ generalinis direktorius Arūnas Šikšta.
Prie projekto įgyvendinimo prisidedančios AB „VST“ generalinis direktorius Darius Nedzinskas teigė: „Esame jauna ir ambicinga kompanija, todėl didžiuojamės galėdami prisidėti prie šio unikalaus projekto, raginančio jaunus žmones drąsiai žvelgti į ateitį, stiprinančio jų sąmoningumą, pilietinę tapatybę, įtvirtinančio socialines vertybes ir moralinius autoritetus. Mūsų įmonės puoselėjamos vertybės – profesionalumas, atsakingumas, kokybė, bendras darbas, iniciatyvumas ir efektyvumas. Mes siekiame tapti geriausi. Jei kiekvienas jaunas žmogus to siektų, jaunajai kartai pavyktų išvengti nepasitikėjimo savimi, neteisingų ir negatyvių nuostatų, pažinti tikrąją asmenybės vertę ir tvirtai, be būgštavimų ir nuogąstavimų žengti į ateitį“.
Kiekvienais mokslo metais projekte dalyvaujančios mokyklos sudarys savo „Garbės galerijas“. Tai dešimt garbingiausių ir iškiliausių absolventų, kuriuos išsirinks kiekvienos mokyklos bendruomenė. Tačiau, siekiant, kad šis projektas netaptų politinių manipuliacijų įrankiu, jame negalės dalyvauti aktyviai veikiantys politikai – į sėkmingiausių auklėtinių sąrašus nebus leidžiama įtraukti aukštų savivaldybių valdininkų, Seimo narių, partijų lyderių.
Projekto iniciatorių nuomone, diskusijos neįpareigojančioje aplinkoje, pokalbiai ir kartu praleistas laikas padės jauniems žmonėms suvokti savosios asmenybės vertę, ugdyti pasitikėjimą savimi ir juos supančia aplinka. Pirmieji „Garbės galerijų“ lyderių ir moksleivių susitikimai numatomi jau sausį. Kitais metais planuojama į šį projektą įtraukti apie 2 tūkstančius bendrojo lavinimo mokyklų ir paskatinti dar daugiau žymių visuomenės veikėjų aktyviai dalyvauti nuolatiniame moksleivių motyvacijos procese. Be to, šis projektas teigiamai įtakos ir mokinių pasaulėžiūrą – renkant medžiagą „Garbės galerijoms“ skatins juos domėtis ekonomikos, kultūros naujienomis, visuomenės raidos procesais.
„Visas problemas – tiek asmenines, tiek valstybinės reikšmės – galime išspręsti. Bet tam būtina sąlyga – bendravimas. Šis projektas yra puikus pavyzdys, kad Lietuvoje tikrai galime kurti iš esmės naujos kokybės visuomeninius santykius. Tai galime mes patys, nepriklausomai nei nuo struktūrinių fondų, nei nuo biudžeto paskirstymo. Tai įrodymas, kad tereikia tik teisingos iniciatyvos, kad savyje surastume labai daug gėrio. Ir dar daugiau, jei esame pasiruošę juo dalintis,“ - sako AB „Libra holdingas“ direktorius Tomas Juška. Pasak jo, šis projektas įgalins labai daug žmonių Lietuvoje realiai prisidėti prie mūsų visų ateities kūrimo.
Projekto organizatoriai – LR Švietimo ir mokslo ministerijai ir Europos judėjimas Lietuvoje, partneriai – AB „Libra holdingas“, AB „Hansabankas“, AB „Lietuvos telekomas“ ir AB „VST“.