Bedarbių eilėje Didžiojoje Britanijoje laukia beveik milijonas jaunų žmonių. Tokia tendencija sukelia naujas baimes, kad privatus sektorius nesukuria pakankamai darbo vietų. Tai naujas įrodymas, kad privatus sektorius nėra pajėgus įdarbinti viešajame sektoriuje sumažinus darbo vietų skaičių darbo netekusius žmones. Jis nepajėgus išsaugoti prarastąją darbo netekusią jaunąją kartą.
Nedarbas Didžiojoje Britanijoje išaugo nuo 49 tūkst. iki 2 mln. 500 tūkst. bedarbių. Jaunų bedarbių skaičius artėja prie 1 mln. Taip pat auga ir ne pilną darbo dieną dirbančių žmonių, negalinčių susirasti darbo pilnu etatu, skaičius.
Šiandienos skaičiai patvirtina ekonomistų ir darbdavių prognozes: nedarbas dėl sumažintų darbo vietų viešajame sektoriuje smarkiai kils ir 2011 m.
Grįžkite mintimis į pernai lapkritį, kai Nacionalinis statistikos departamentas pranešė, kad nedarbas netikėtai nukrito. Darbo ministras Chrisas Graylingas natūraliai pasveikino tokius skaičius. Tačiau jis taip pat įspėjo apie „akivaizdžius iššūkius“ priešakyje – kaip ir daugelis kitų komentatorių jis tvirtino, kad prieš pagerėdamas nedarbo lygis turi pablogėti.
Klausimas – kiek? 2009 m. ekonomistai prognozavo, kad Didžiojoje Britanijoje nedarbas pasieks 3 mln. Ši prognozė nesimaterializavo, tačiau tik dėl to, kad žmonės pradėjo mokytis, susirado pusės etato darbus, kad nereikėtų stovėti bedarbių eilėje.
Dabar darbdavių grupės, tarp kurių „Chartered Institute of Personnel and Development“ įspėja, kad nedarbas šiemet dar pakils iki 2,7 mln. bedarbių ir sieks 9,3 proc. „The British Chambers of Commerce“ teigia, kad šią vasarą be darbo likti gali mažiausiai 100 tūkst. žmonių.
Skaičiai be jokių abejonių siunčia liūdną signalą darbo ieškotojams, kurie desperatiškai ieško darbo, nes žino, kad greitai neteks dabar einamų pareigų. Bet koks augimas, koks buvo matomas pernai, baigėsi. Darbo neturinčių metus arba ilgiau žmonių Didžiojoje Britanijoje šiuo metu yra 836 tūkst. Tuo metu jaunimo, kuriems nuo 16 iki 24-erių, nedarbo lygis aukščiausias per visą istoriją. Žmonių, išėjusių į pensiją anksčiau laiko skaičius per paskutinįjį ketvirtį išaugo 39 tūkst. ir siekia 1,56 mln. – tai vėl rekordas nuo 1993 m.