Vilniaus universiteto „Kamčiatkos“ bendrabutyje gyvenantys studentai turės nenumatytų išlaidų – dėl įtampos šuolio elektros instaliacijoje daliai jų sudegė nešiojamųjų kompiuterių krovikliai. Jokių kompensacijų studentai negaus, nes esą patys sujungė per daug neleistinų elektros prietaisų.
„Mano kompiuterio kroviklis sudegė. Dėl visko kaltinami patys studentai – kad naudoja per daug elektros ir turi per daug galingų įrenginių. Jei ne mano draugai, kuriems atsitiko ta pati nelaimė, taip ir būčiau nežinojusi, dėl ko taip nutiko“, – DELFI skundėsi Fizikos fakulteto studentė Austėja.
Pasak Austėjos, viskas 41-ame bendrabutyje vyko praėjusią savaitę – vieniems krovikliai perdegė vieną dieną, kitiems – kitą. Dalyje kambarių perdegė ir elektros lemputės. Laimė, nieko nenutiko patiems kompiuteriams.
Nuėjusi aiškintis su bendrabučio administracija, studentė teigia neišgirdusi nieko guodžiančio – patirti nuostoliai atlyginti nebus.
Pasak penkiaaukščių bendrabučių komplekso, vadinamo „Kamčiatka“, administratoriaus Artūro Šalčio, studentai įjungė per daug neleistinų elektros prietaisų. Dėl to, sako jis, sistema neatlaikė – įvyko įtampos šuolis.
A. Šalčio teigimu, atlyginti nuostolių studentams niekas neketina, nes visi iki vieno nukentėjusiojo pripažino naudojantys per daug elektros prietaisų. Administratorių stebina fizikos studentų abejingumas: blykčiojant elektros lemputei ir matant įtampos šuolius, parą niekas apie gedimą nepranešė budintiems asmenims.
„Žmonių abejingumas viską ir padarė“, – teigė A. Šaltis. Pasak jo, apie gedimus pranešti administracijai įpareigoja vidaus taisyklės ir nuomos sutartis.
Tuo metu studentė Austėja sutinka, kad krovikliai perdegė iš dalies ir dėl studentų kaltės – pavyzdžiui, daug studentų naudojasi bendrabučiuose draudžiamais šildytuvais. Tačiau, mano Austėja, mažiau nuostolių būtų buvę, jei kas apie vykstančius sutrikimus būtų pranešę bendrabučio gyventojams.
Kompiuterio krovikliai vidutiniškai kainuoja 100–300 Lt.