Užsienio ekspertų atliekamas aukštųjų mokyklų studijų kokybės ir veiklos vertinimas kainuos po 53 tūkst. litų vienai aukštajai mokyklai. Dalį lėšų planuojama pasitelkti iš europinių fondų, tikimasi, kad prie tokio vertinimo pinigais prisidėtų ir pačios aukštosios mokyklos. Tokią informaciją ketvirtadienį pateikė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, per Vyriausybės valandą Seime paklaustas apie išorinio vertinimo sąnaudas.
„Pirmiausia mes remtumėmės užsienio ekspertais ir čia būtų vertinama ne mokslo ir studijų programų turinys, bet sisteminė aukštųjų mokyklų veikla, žiūrint į aukštųjų mokyklų valstybės biudžeto lėšų naudojimo veiksmingumą, į materialių išteklių studijoms pakankamumą ir panašius dalykus“, – parlamente kalbėjo ministras. Jo teigimu, užsienio ekspertai reikalingi dėl to, kad mažoje valstybėje dažnai susidaro situacija, kad tie patys žmonės vieni kitus vertina.
„Nedidelės šalies mastu interesų konfliktas, kai vieni kitus vertiname, natūraliai badytų akis. Tą mes matydavome ir pastaruoju metu, kai atskiros studijų programos buvo vertinamos per Studijų kokybės vertinimo centro sudarytas ekspertų grupes“, – teigė G. Steponavičius.
Pasak ministro, preliminariais duomenimis vienos aukštosios mokyklos veiklos ir studijų kokybės įvertinimas kainuotų apie 53 tūkst. Lt.
„Dalį lėšų mes planuojame pasitelkti iš europinių lėšų, iš dalies ir pačios aukštosios mokyklos prie to prisidėtų, nes manau, kad tai yra ir jų pačių interesas pažiūrėti savo būklę sistemiškai, nes šita išorės aukštųjų mokyklų vertinimo tvarka yra grindžiama Europos Sąjungoje taikomais kokybės vertinimo kriterijais“, – teigė G. Steponavičius. Ministro tvirtinimu, ateityje išorinį vertinimą ketinama įdiegti visiems universitetams ir visoms kolegijoms.