Nuo rugpjūčio 23 d. iki rugsėjo 15 d. Valstybinis studijų fondas priims išeivijos ir lietuvių kilmės vaikų, vaikaičių, provaikaičių paraiškas paramai studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose gauti. Šiai paramai per 2010 m. Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 350 tūkst. litų, puse šių lėšų išmokėta pavasario semestre.
Studentai gali pretenduoti į dviejų rūšių paramą: stipendiją už studijų rezultatus ir vienkartinę socialinę išmoką. „Paramą gauti gali studentai, priimti į pirmosios ar antrosios pakopos studijas Lietuvos aukštojoje mokykloje ir neturintys akademinių skolų, – sakė Ilona Jacob, Valstybinio studijų fondo Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vedėja. Tačiau jei studentai studijuoja tos šalies kalbą iš kurios atvyko, paramos pagal šią programą jie gauti negalės“.
Pasak fondo atstovės, stipendija už studijų rezultatus yra skiriama vienam studijų semestrui ir išmokama kas mėnesį iki to semestro pabaigos. Šių stipendijų mėnesinis dydis yra nustatomas atsižvelgiant į pretenduojančio gauti stipendiją asmens paskutinės sesijos pažymių svertinį vidurkį, pagal studijų sritis: socialiniai mokslai, humanitariniai mokslai, meno studijos ir biomedicinos, fiziniai, technologijų mokslai (nuo 150 Lt iki 400 Lt). Pirmosios ir antrosios studijų pakopos pirmojo semestro studentams stipendijos mėnesinis dydis yra 200 Lt.
Socialinė išmoka (nuo 700 Lt iki 1100 Lt) yra skiriama atsižvelgus į pretenduojančio gauti paramą asmens socialinę padėtį. „Šią vasarą Švietimo ir mokslo ministro įsakymu praplėstas socialinės išmokos gavėjų ratas, – teigė Stipendijų ir finansinės paramos skyriaus vedėja. – Dabar socialines išmokas galės gauti ir asmenys iki 26 metų, kurių abu tėvai (globėjai) yra bedarbiai, taip pat asmenys, auginantys vaikus ir niekur nedirbantys“.
Visi norintys gauti paramą studentai Fondui privalės pateikti: užpildytą ir pasirašytą patvirtintos formos prašymą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, pažymą iš aukštosios mokyklos, patvirtinančią studento statusą, pažymą apie paskutinės sesijos pažymių svertinį vidurkį ir skolų skaičių. O prašantys socialinės išmokos papildomai dar turi pateikti dokumentus, atskleidžiančius socialinę padėtį (šeimos narių skaičių patvirtinančius dokumentus, mirties liudijimus ir pan.).
I. Jacob atkreipia dėmesį, kad Lietuvių kilmės užsieniečių vaikams, vaikaičiams, provaikaičiams, dar privaloma pateikti krašto lietuvių bendruomenės, Lietuvos Respublikos valstybės institucijos ar įstaigos užsienyje, kurios užsieniečiams išduoda vizas, ar kitos institucijos išduotą užsienio lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą.
Tuo tarpu, Išeivijos vaikams, vaikaičiams ir provaikaičiams, reikia pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad prieš atvykdami į Lietuvą jie ne mažiau kaip trejus metus gyveno užsienyje ir atvyko į Lietuvą ne anksčiau kaip į aštuntą klasę.