Nuo šiol Lietuvos studento pažymėjimas nebeturėtų būti apmokestintas pridėtinės vertės mokesčiu (PVM). Tokį atsakymą Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) gavo iš Mokestinių ginčų komisijos prie LR Vyriausybės. Diskusijos dėl Lietuvos studento pažymėjimo apmokestinimo PVM pradėtos dar 2006 metais, kai LSAS inicijavo teisinį ginčą su Valstybine mokesčių inspekcija, prašydama įvertinti ar iš tikrųjų už pažymėjimą studentai turėtų mokėti PVM.
„Mes labai džiaugiamės tokiu sprendimu, nes intensyvūs teisiniai ginčai dėl PVM taikymo studento pažymėjimo gamybai trunka jau daugiau nei ketverius metus. Sąjungai tai iš tikrųjų buvo sudėtingas ir varginantis procesas, tačiau gautas sprendimas mums sudaro galimybę kreiptis į LR Švietimo ir mokslo ministeriją su prašymu sumažinti Lietuvos studento pažymėjimo kainą PVM dydžiu“ – teigia LSAS prezidentas Arūnas Mark.
Valstybinė mokesčių inspekcija dar gali apskųsti Mokestinių ginčų komisijos prie LR Vyriausybės sprendimą teismui, tačiau LSAS viliasi, jog tokių priemonių nebus imtasi. A. Mark teigia, jog PVM sudaro beveik keturis litus nuo studentų sumokamos sumos už LSP. Šiuo metu studentų ekonominė situacija yra išties sudėtinga, todėl yra svarbi net ir tokia galimybė mažinti studentų išlaidas.
Lietuvos studento pažymėjimo administravimas yra valstybės deleguota funkcija Lietuvos studentų atstovybių sąjungai (sąjungoms), įtvirtinta LR Mokslo ir studijų įstatyme. Kainą už studento pažymėjimą sudaro pažymėjimo paduko, atitinkančio jam keliamus saugumo reikalavimus, gamyba, o taip pat personalizavimo, IT sistemos priežiūros, projekto koordinavimo, logistikos, mokesčio bankams, mokesčio platintojams – studentų atstovybėms, ir kitos su gamybos procesu susijusios išlaidos.