Švietimo ir mokslo ministerija, bendradarbiaudama su Kultūros ministerija, skelbia idėjų konkursą galimybių studijai dėl bibliotekų tinklo modernizavimo. Galimybių studija atliks dabartinės situacijos analizę ir pateiks siūlymus, kaip gerinti bibliotekų darbą, kad jos adekvačiai atlieptų šiandienos informacinės visuomenės keliamus iššūkius. Ypatingas dėmesys bus skiriamas mokslinių bibliotekų tinklui.
Galimybių studija apims du bibliotekų sistemos sektorius – valstybinės reikšmės bibliotekas ir apskričių viešąsias bibliotekas. Rengiant galimybių studiją turi būti pasitelkiama tarptautinė ekspertizė.
Galimybių studija peržiūrės mokslo ir studijų institucijų bibliotekų vaidmenį bendroje informacinėje sistemoje. Taip pat pateiks praktinius siūlymus dėl valstybinės reikšmės bibliotekų ir apskričių viešųjų bibliotekų veiklos ir paslaugų derinimo su aukštųjų mokyklų bibliotekų tinklu.
„Bibliotekos turi tenkinti sparčiai besikeičiančius šiuolaikinius mokslo ir informacinės visuomenės poreikius, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Mokslinės bibliotekos turi būti prieinamos kuo platesniam vartotojų ratui. Jose būtina kuo plačiau naudoti elektroninius išteklius ir kartu ieškoti būdų, kaip didinant prieinamumą išsaugoti kultūrinį paveldą – vertingus bibliotekų archyvus”.
Uždavinius galimybių studijai apibrėžė Švietimo ir mokslo ministerijos 2009 m. rugsėjo 8 d. surengta apskritojo stalo diskusija „Šiuolaikinė mokslinė biblioteka – moderniam mokslininkui ir visuomenei“.
Galimybių studijoje pateiktos rekomendacijos ir pasiūlymai padės pamatus ilgalaikei valstybinei strategijai dėl informacinių paslaugų sistemos pertvarkos.
Idėjų paraiškas galimybių studijai iki balandžio 1 d. gali teikti viešieji juridiniai asmenys: asociacijos ir viešosios įstaigos. Galimybių studija bus finansuojama ES struktūrinių fondų lėšomis.
Išsamią informaciją apie konkursą galima rasti http://www.esparama.lt/.