Stojantieji pajutę pavasario nuotaikas ir jausdami baigiamųjų egzaminų artumą sunerimsta dėl savo ateities. Pagrindiniai dvejojančių abiturientų klausimai – kuo aš noriu būti „užaugęs“, kaip to pasiekti, kur studijuoti. Tuo tarpu bakalauro studijas baigiantiems asmenims kyla klausimas – ar tęsti studijas, jei taip, tai kur. Norintys studijuoti savoje šalyje apsispręsti dėl paraiškų teikimo dar turi pakankamai laiko, tačiau pasiryžusių mokslo žinias gilinti svetur laikas akivaizdžiai senka.
Šiais metais siekiantys išvykti studijuoti į užsienį dar turi progą spėti išsiųsti paraiškas. Bakalauro studijų rekomenduojama ir kai kuriais atvejais galutinė data Europoje yra kovo mėnesio vidurys, tačiau yra aukštųjų mokyklų, kurios paraiškas priima ir vėliau. Magistrantūros studijų rekomenduojama data yra birželio pradžia.
„Tvirtai apsisprendę moksleiviai ar studentai planuojantys aukštąjį mokslą krimsti svetur, jau kreipėsi dėl pagalbos ir dokumentų tvarkymas yra įpusėjęs. Tačiau pasitaiko ir tokių, kurie apsisprendžia išbandyti galimybes studijuoti užsienyje likus kelioms savaitėms ar net dienoms iki rekomenduojamų terminų pabaigos,“- teigia tarptautinės įmonės „Minule.com“ regiono verslo plėtros vadovė Rūta Jonušaitė. „Ir jie labai teisingai daro, kad netikėdami mitais - „jau per vėlu“, susisiekia su organizacijomis, kurios gali greitai patarti, įvertinti galimybes ir sukontaktuoti su universitetais – taip be nesklandumų padėti išvykti studijuoti į norimas šalis. Taip pat pasitaiko, kad užsienio aukštosios mokyklos pratęsia stojimo terminus ir taip atsiranda dar daugiau galimybių tapti jų studentu.“
Galima išskirti tris etapus, kuriuos reikia įgyvendinti norint mokintis ne savoje šalyje. Pirmas etapas yra studijų programos bei šalies, kurioje siekiama įgyti bakalauro ar magistro laipsnius, išsirinkimas. Antras žingsnis yra studijų programos konkrečioje edukacinėje institucijoje reikalavimų išsiaiškinimas. Trečiasis – dokumentacijos pildymas ir siuntimas. Visas išvykimo studijuoti svetur trunkantis procesas apima gan ilgą laiko tarpą. Todėl norintys spėti dar šiais metais išvažiuoti įgyti ar tobulinti mokslo žinių į užsienį turi tiksliai apskaičiuoti likusį laiką. Dauguma stojančiųjų jau pusiaukelėje dėl savo tikslo. O kaipgi tu? Ar jau susimąstei kur busi ir ką veiksi ateinantį rudenį?