Lietuvos studentų sąjunga (LSS) priversta palikti Lietuvos Jaunimo organizacijų Tarybą (LiJOT). Tai buvo nuspręsta vasario 11 dieną laikinojoje sostinėje LSS Tarybos posėdžio metu.
Svarstant Mokslo ir studijų įstatymo konstitucingumo klausimą, LiJOT neatsižvelgė į viešai pareikštą LSS, ilgametės LiJOT narės, dirbančios akademinio jaunimo klausimais jau beveik dvidešimtmetį, pagrįstą poziciją. Susirinkus siaurame asmenų rate – Valdybos posėdyje – buvo priimtas priešingas sprendimas. Juo Seimo nariai raginti pritarti siūlymams kreiptis į Konstitucinį teismą nutarimu ir išsiaiškinti, ar dabartinis Mokslo ir studijų įstatymas prieštarauja Konstitucijai. Taip pradėta aukštojo mokslo pertvarka būtų sustabdyta.
„Jaunimo organizacijų Taryba skelbiasi atstovaujanti per 200 tūkstančių jaunimo, tačiau organizacija vis dažniau nepaiso savo narių, per kuriuos jaunimui atstovauja, balso. Kyla klausimas, kieno tuomet interesais grįsti LiJOT sprendimai?
Darbai, sakoma, iškalbingesnis už žodžius. Būtent pastarasis LiJOT veiksmas, kaip puiki organizacijos veiklos iliustracija, Studentų sąjungos Tarybos narius paskatino imtis neatidėliotinų veiksmų – trauktis iš LiJOT, kuri tendencingai neatsižvelgia į savo narių balsą, bet labiau linkusi pataikauti Seimo opozicijai ir jiems pritariantiems“, - teigė Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis. LSS taip pat pastebi, kad LiJOT Valdyba minėtą situaciją išsprendė iš esmės remdamasi savo pačių logika, mat tarp pačių LiJOT narių bendros nuomonės nebuvo, be to klausimas iš esmės tebuvo susijęs su studentams atstovaujančiomis organizacijomis.
Prisimenama ir tai, kad panašioje situacijoje dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo svarstymo, LiJOT Valdyba nusprendė susilaikyti nuo aktyvesnių veiksmų. Tuomet toks sprendimas priimtas nepaisant to, jog daug didesnė LiJOT narių dalis, nei pastaruoju atveju dėl aukštojo mokslo pertvarkos, siūlė aktyviai reaguoti į galimai diskriminacines ir žmogaus teises pažeidžiančias „Nepilnamečių įstatymo“ nuostatas.
Primename, jog Lietuvos studentų sąjunga daugiau nei metus svarstė narystės LiJOT klausimą. 2009-ųjų lapkritį LSS Taryboje nuspręsta keisti studentų sąjungos narystės LiJOT statusą į narius stebėtojus. Tikėtasi, jog pateikus Jaunimo organizacijų Tarybai lūkesčių sąrašą, bus galima spręsti pastebėtas problemas.
Deja, paskutinieji LiJOT veiksmai nepaliko kitos išeities LSS narių apsisprendimui. Iš pačios LiJOT vadovybės per visą studentų sąjungos narystės šioje organizacijoje svarstymo laiką aktyvesnių veiksmų, kurie leistų tikėtis pozityvių pokyčių, nesulaukta.