Lietuvos studentų atstovybių sąjungą (LSAS) stebina M-1 žinių tarnybos 2010 02 08 išplatintas pranešimas, jog įsiplieskus ginčui ar legaliai valstybės finansavimą gaunanti aukštoji mokykla buvo pertvarkyta į uždarą akcinę bendrovę, LSAS kreipėsi į profesionalių teisininkų bendriją, prašydama pagrįsti ar atmesti šias abejones.
LSAS vadovo nuomone, problema slypi ne teisininkų išvadose, bet siekime užglaistyti kylantį skandalą dėl praėjusią savaitę paskelbtų išvadų, jog pažeidžiant teisės aktų reikalavimus 2009 m. rudenį buvo leista buvusią VšĮ „Vilniaus teisės ir verslo kolegija“ pertvarkyti į UAB „Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla“ (UAB TTVAM).
„LSAS gina tik studentų interesus ir kelia į viešumą visus atvejus, kuomet yra pažeidžiamos studentų teisės ar lūkesčiai. Todėl mūsų negąsdina tokio pobūdžio pranešimai, bandantys atitraukti dėmesį nuo problemos esmės. Šiuo atveju kalbame apie pažeistus teisės aktus, sudarytas išskirtines sąlygas valstybės finansavimą gaunančiai aukštajai mokyklai tapti UAB, nenumatant kaip veiks atsiskaitymo valstybei už gautas lėšas mechanizmai bei neišsprendžiant, kuo vadovautis turės UAB aukštoji mokykla – LR Mokslo ir studijų įstatymu ar uždarųjų akcinių bendrovių veiklą reglamentuojančiais teisės aktais. Kalbame apie tūkstančius šioje UAB studijuojančių studentų, kuriems iš esmės keičiasi stojimo sąlygos. Apie šiuos pokyčius studentai sužinojo tik iš žiniasklaidos, tad nenuostabu, jog LSAS sulaukė daug šios aukštosios mokyklos studentų skundų ir todėl sprendžiant šią problemą kreipėmės pagalbos į profesionalius teisininkus“, - sako LSAS prezidentas Arūnas Mark.
Organizacijos vadovas primena, jog gruodį UAB TTVAM administracija ėmėsi beprecedenčių veiksmų prieš studentų atstovybę, kai ne tik bandė įtakoti šios atstovybės sprendimus, tačiau ir inicijavo naujos atstovybės steigimą.
„M-1 žinių tarnyba pranešime iškėlė klausimą, kas stovi už LSAS pečių. Į šį klausimą lengvai atsakysiu, kadangi už LSAS stovi studentai. Atsižvelgdamas į šias aplinkybes kviečiu aukštųjų mokyklų studentus dar aktyviau kreiptis į LSAS, jei turite nusiskundimų dėl studijų, jūsų teisės pažeidžiamos, studijos netenkina jūsų lūkesčių ar tiesiog turite pasiūlymų dėl LSAS veiklos“, – teigia A.Mark.
Žinių tarnybos teigimu, neva tokios teisininkų išvados kainuoja dešimtimis tūkstančių litų neturi nieko bendra su realybe – iš LSAS praktikos tokios teisininkų išvados kaina vidutiniškai sudaro nuo 1 iki 2,5 tūkstančių litų. „Keliantiems klausimus dėl LSAS finansų kviečiu apsilankyti lsas.lt svetainėje, kurioje rasite visą su organizacijos veikla susijusią informaciją, o taip pat ir finansines, nepriklausomų LSAS revizinių tikrinimų ir veiklos ataskaitas. Atvira veikla yra vienas svarbiausių organizacijos prioritetų“, – sako A.Mark.
LSAS stebisi ir žinių tarnybos šališkumu, nes pranešime kalbinama teisininkė Danguolė Baublienė yra artima UAB TTVAM direktorės pavaduotojos Gitanos Jurgelaitienės kolegė, kartu ilgą laiką dirbusi LR Švietimo ir mokslo ministerijoje.