Dabartinė ekonominė šalies padėtis išties gana sudėtinga. Didžiausia sunkmečio atnešta problema – didėjantis nedarbas, ypač tarp jaunimo. Universitetų absolventai žvalgosi tolesnių studijų ar darbo vietų svetur, likę Lietuvoje – varsto Darbo biržos duris. Tuo tarpu šalies įmonės siekia patirti kuo mažiau išlaidų. Net tokiomis aplinkybėmis KTU Karjeros centras ilgai nesvarstė, ar organizuoti tradicines „KTU Karjeros dienas“ ir šiais metais. Priežastis, kodėl sunkmečiu reikalinga įmonių ir studentų kontaktų mugė, nesunkiai gali įvardinti ir organizatoriai, ir būsimo renginio dalyviai.
Tiesioginis poreikių išsiaiškinimas
„KTU Karjeros dienos 2010“ organizuojamos šeštus metus iš eilės. Renginys kasmet pasižymi įmonių dalyvių gausa ir aukšta renginio kokybe. Nors pernai jame dalyvavo kur kas mažiau įmonių negu ankstesniais metais, „KTU Karjeros dienos“ išliko daugiausia įmonių dalyvių pritraukusia įmonių ir studentų kontaktų muge Lietuvoje. Pasak organizatorių, įtakos tam turėjo sukaupta vertinga patirtis, įgytas didelis įmonių ir studentų pasitikėjimas.
KTU Karjeros centro vadovė Kristina Bakšaitė pastebėjo, kad ir mažesnis, tačiau stiprių įmonių skaičius lėmė pernai vykusio renginio sėkmę. Pavyzdžiui, remiantis KTU Karjeros centro surinktais duomenimis galima teigti, kad pernai po „KTU Karjeros dienų“ praktikos vietą radusių studentų skaičius santykinai išliko stabilus, palyginti su prieš tai buvusiais metais. Šiemet, atsižvelgus į situaciją darbo rinkoje, praktikos pasiūlymai itin reikalingi jauniems specialistams, todėl įmonės kviečiamos aktyviai pasinaudoti tokia galimybe. „Neslėpsime, kad šioje srityje jaučiamės lyderiai, tad siekiame neprarasti šių pozicijų“, – komentavo K. Bakšaitė.
Kita svari priežastis yra „KTU Karjeros dienų“ paskirtis būti grandimi tarp įmonių ir studentų. Nors KTU Karjeros centas vykdo nuolatinį bendradarbiavimą tarp abiejų šalių, „KTU Karjeros dienos“ kasmet pristatomos pirmiausia kaip didžiausia ir geriausia galimybė įmonėms ir studentams susitikti vienoje vietoje. Pagrindinė renginio idėja yra tiesioginis abiejų pusių poreikių išsiaiškinimas ir kontaktų apsikeitimas. Tokiu būdu dalyvavimas „KTU Karjeros dienose“ tampa investicija ne į vienos dienos renginį, o į planuojamą tolesnę įmonės veiklos ateitį.
Tuo tarpu renginyje „KTU Karjeros dienos 2010“ rėmėjo statusu planuojanti dalyvaujanti AB „Lietuvos energija“ praėjusių metų pabaigoje su KTU pasirašė bendradarbiavimo sutartį rengiant elektros energetikos srities specialistus, mokslines konferencijas, seminarus, vykdant studentų praktikas ir mokslinius tyrimus. „Tiek ši sutartis, tiek dalyvavimas „KTU Karjeros dienose“ yra AB „Lietuvos energija“ investicija į ateities specialistus ir galimybė informuoti apie tai, ką bendrovė gali pasiūlyti jų profesiniam pasirengimui“, – sprendimą dalyvauti įmonių ir studentų kontaktų mugėje komentavo bendrovės atstovė.
Atsakingas požiūris į bendradarbiavimą
Pastebėta, kad įmonių dalyvių gaunama nauda labai daug priklauso ir nuo jų pačių. „KTU Karjeros dienų“ organizatoriai pabrėžia, kad įmonių atstovams vertėtų pasiruošti kontaktų mugei – nusistatyti dalyvavimo renginyje tikslus ir poreikius, pasirūpinti naudinga informacija apie įmonę, tinkamai pasirengti studentų duomenų rinkimui. Pavyzdžiui, vis daugiau įmonių į „KTU Karjeros dienas“ atsiveža specialias anketas studentams – taip efektyviau papildomos įmonių duomenų bazės.
Patys studentai taip pat nesnaudžia. Dar prieš renginį jie gauna specialius leidinius su informacija apie kiekvieną įmonę, renginio dalyvę. Taigi ateidami į „KTU Karjeros dienas“ studentai paprastai jau žino, kurių įmonių dalyvių veikla juos domina, turi pasirengę konkrečių klausimų. Be to, studentai dažnai atsineša gyvenimo aprašymus, motyvacinius laiškus atitinkamoms įmonėms.
„KTU ruošia įvairių sričių technologijų specialistus, kurie ir sunkmečiu išlieka konkurencingi darbo rinkoje“, – Universiteto privalumus vardijo K. Bakšaitė. „KTU Karjeros dienų“ organizatoriai įsitikinę, kad tiesioginis susikalbėjimas tarp potencialių specialistų ir stiprių, stabilių įmonių yra naudingas ir reikalingas bet kokiomis ekonominėmis aplinkybėmis. „Nauda yra akivaizdi – nuolatinis bendradarbiavimas tarp verslo ir akademinės bendruomenės padeda suprasti rinkos tendencijas ir numatyti specialistų poreikį“, – teigė ir AB „Lietuvos energija“ atstovė. Jos teigimu, toks bendradarbiavimas bendrovei yra itin svarbus, kadangi veikla energetikos sektoriuje grindžiama mokslo pažanga.
Tikėjimą įmonių ir studentų kontaktų mugės reikalingumu stiprina ir sąlyginai nemažas įmonių susidomėjimas renginiu „KTU Karjeros dienos 2010“, kuris vyks kovo 17 d.