Švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas skaitė pranešimą pasauliniame forume „Mokslo ir technologijų vaidmuo visuomenėje“.
„Vienas pagrindinių klausimų, kuriuos sprendžiame integruojantis į Europos Sąjungos mokslo ir studijų sistemą yra protų nutekėjimas“, - pastebėjo ministras R. Motuzas.
Forume diskutuojama apie mokslo ir technologijų progreso indėlį humaniškumui, pagalbą skirtingoms visuomenės grupėms, svarstoma, kaip suderinti ekonominį ir technologinį vystymąsi su visuomeniniais sveikatos, etikos, ekologijos poreikiais.
Pasak ministro R. Motuzo, ministerijos įgyvendinamos priemonės – studentų, dėstytojų ir mokslininkų mobilumo skatinimas, specialiosios mokslinės stipendijos jauniems mokslininkams, mokslo ir studijų institucijose įvesta valstybės finansuojama nauja mokslininko stažuotojo pareigybė, kontaktų užmezgimas su užsienyje dirbančiais mokslininkais lietuviais bei jų įtraukimas į Lietuvos mokslo ir pramonės mokslinius tyrimus, kviečiant juos trumpiems moksliniams ir pedagoginiams vizitams – jau duoda pirmuosius rezultatus ir yra pavyzdžių apie emigravusių mokslininkų sugrįžimą ar įsijungimą į Lietuvos mokslo ir studijų institucijų veiklą ar projektus.
Ministras taip pat pristatė ir ministerijos inicijuotus, už ES struktūrinių fondų lėšas įgyvendinamus projektus mokslininkų socialinei ir darbo aplinkai gerinti bei studijų programų kokybiniam įvertinimui bei tobulinimui.
Kijote (Japonijoje) vykstančiame pasauliniame forume „Mokslo ir technologijų vaidmuo visuomenėje“ dalyvauja Lietuvos delegacija – švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas, Mokslo ir studijų departamento direktorius Albertas Žalys, VU Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų instituto direktorė Audronė Glosienė. Savaitę truksiančio forumo darbe dalyvauja akademikai, žymiausi verslo, politikos, mokslo atstovai iš 50 šalių.