Britų taryba pirmą kartą Lietuvoje organizuoja Jungtinės Karalystės universitetų mugę, skirtą moksleiviams ir studentams, kurie domisi studijomis Jungtinėje Karalystėje. Lapkričio pabaigoje vyksiančioje mugėje dalyvaus 27-ių Jungtinės Karalystės universitetų atstovai.
„Nepaisant prieinamos informacijos apie studijas užsienyje tiek internete, tiek spaudoje, moksleiviams ir studentams kyla daug klausimų dėl priėmimo tvarkos į užsienio universitetus, todėl nusprendėme suorganizuoti tiesioginį abiejų suinteresuotų šalių susitikimą. Į Vilnių sutiko atvykti net 27-ių Jungtinės Karalystės universitetų atstovai, tikimės didelio susidomėjimo ir iš moksleivių pusės“, – teigia Britų tarybos projekto koordinatorė Ieva Bluvštein.
Pasak I. Bluvštein, tokia mugė Vokietijoje organizuojama jau dešimtus metus ir tai parodo jos pasisekimą. Kadangi Jungtinės Karalystės universitetuose daugėja studentų iš Lietuvos, šiemet pirmą kartą nuspręsta mugę surengti ir mūsų šalyje. Mugėje dalyvaujančių universitetų atstovai supažindins dalyvius su studijų programomis, atsakys į visus rūpimus klausimus dėl priėmimo procedūrų, reikalingų dokumentų, anglų kalbos egzamino IELTS ir kitų dalykų. Moksleiviai ir studentai galės tiesiogiai gauti visą informaciją, susijusią su studijomis Jungtinėje Karalystėje.
Renginys vyks lapkričio 28 dieną ISM Vadybos ir ekonomikos universitete. Jame dalyvaus tokių universitetų kaip Birmingemo miesto universiteto, Braitono universiteto, Londono miesto universiteto, Kento universiteto, Lankasterio universiteto, Jorko universiteto ir kitų atstovai. Renginys bus nemokamas.
ISM Tarptautinių ryšių vadovo Tado Šarapovo teigimu, siekiant pritraukti studentų dėmesį užsienio universitetai investuoja ne tik į studijų kokybę, bet ir į naujas rinkas – tai teisinga elgsena, būdinga ir privačioms organizacijoms. „Iš atvyksiančių universitetų atstovų taip pat tikimės pasisemti įžvalgų apie naujas studijų programas, ieškoti efektyvesnių būdų prisistatyti užsienio rinkoms“, – sako T. Šarapovas.
Šį pavasarį atlikto tyrimo Lietuvos mokyklose duomenimis, svarstantiems galimybę studijuoti užsienyje patraukliausia šalimi atrodo Didžioji Britanija. Vos 4 proc. apklaustų mokinių teigė, kad informacijos apie studijas visiškai pakanka, 38 proc. sakė, kad jos pakanka. Tarp didžiausių informacijos trūkumų buvo įvardinti techniniai klausimai – priėmimo sąlygos, konkursinių eilių sudarymo tvarka.