Panaudodamas geografinių informacinių sistemų (GIS) UAB „Hnit-Baltic Geoinfoservisas“ (HB-GIS) sukurtą programinę įrangą (PĮ) „Cellular Expert“ (CE), Ball State universitetas (Indiana, JAV) sukurs virtualių studijų darbo vietas. Šią bevielių telekomunikacinių tinklų planavimui bei optimizavimui skirtą PĮ JAV universitetas naudos vykdydamas „Skaitmeninio Middletown‘o projektą“ („Digital Middletown Project“), kurio tikslas – aplink universitetą esančių namų kompiuterius sujungti bevieliu tinklu. Atlikus projekte numatytus darbus, studentai galės lankyti virtualias paskaitas, dalyvauti konferencijose ir diskusijose neišeidami iš savo namų.
Įvertinęs keletą analogiškų PĮ, JAV universitetas bevielio tinklo planavimui ir duomenų valdymui pasirinko CE. Anot dr. Rimvydo Aleksiejūno, HB-GIS telekomunikacinių sistemų analitiko ir vieno iš CE kūrėjų, visuomet džiugina tai, kad CE vertinama ne tik verslo įmonių, bet ir universiteto bendruomenės tarpe. „Tai rodo aukštą mūsų specialistų kvalifikaciją ir sukurtos programinės įrangos profesionalumą“, – sako dr. R.Aleksiejūnas. Pagal bendradarbiavimo sutartį, bendrovė jau pateikė universitetui 2 CE Enterprise licencijas ir pravedė 5 dienų trukmės CE mokymo kursus bei padėjo sukurti radijo tinklo įrangos duomenų bazę (DB). Be to, buvo atlikti DB testavimo darbai, adaptuoti radijo bangų sklidimo modeliai, padarytas modeliavimas trimatėje erdvėje ir apskaičiuotas tinklo padengimas (t.y., kiek teritorijos padengia kiekviena antena, iš kokių namų galima prisijungti prie tinklo, kokia bus ryšio kokybė).
HB-GIS bendradarbiauja ir remia ne vieną aukštąją mokyklą, tačiau pirmą kartą studentų tarpe CE bus naudojama ne mokymosi tikslams, bet suplanuotu mobiliojo ryšio tinklu pasinaudos visa universiteto bendruomenė, galėsianti studijuoti virtualiai. „Esame dėkingi už visą UAB „Hnit-Baltic Geoinfoservisas“ suteiktą pagalbą. Ateityje tikimės išplėsti bevielį tinklą tiek, kad jis apimtų dar didesnę teritoriją aplink universitetą. Be to, esame pasirengę savo patirtį perduoti ir kitiems universitetams, jei jie nuspręstų vykdyti analogiškus projektus“, – sako p.Paul Shanayda, Ball State universiteto GIS koordinatorius.
Įvairios mokymo įstaigos CE programine įranga domisi nuo CE pasirodymo Lietuvos ir tarptautinėje telekomunikacijų rinkoje. Šiandien CE mokymo tikslams naudoja apie 10 technologijos universitetų ir aukštųjų mokyklų visame pasaulyje. Atėnų Technologijos universitetas (Graikija), Kalifornijos universitetas (Santa Barbara, JAV) ir Vilniaus universitetas CE naudoja kaip praktinį telekomunikacinių tinklų planavimo, kūrimo ir eksploatavimo specialistų ruošimo įrankį. Kitų aukštųjų mokyklų (pvz., Jungtinių Arabų Emiratų universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus kolegijos ir kt.) studentai CE PĮ naudoja rengiant magistro darbus.
„Cellular Expert“ PĮ yra integruota su viena populiariausių Lietuvoje ir pasaulyje GIS PĮ – ESRI Inc. ArcGIS – ir yra sukurta atsižvelgiant į Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos (ITU) rekomendacijas, Europos Telekomunikacijų Standartų Instituto (ETSI) standartus bei Europos bendradarbiavimo mokslo ir techninių tyrimų srityje tarpvalstybinės organizacijos (COST) reikalavimus ir rekomendacijas. CE moduliai pagal teritorijos reljefą, pastatus bei kitus aplinkos duomenis padeda parinkti geriausias ryšio stočių vietas kokybiškam radijo ryšiui užtikrinti. Daugiau apie „Cellular Expert“ programinę įrangą interneto svetainėje www.cellular-expert.com bei „HB-GIS“ interneto svetainėje „Produktai / Telekomunikacinių tinklų programinė įranga / Cellular Expert“.