Rugpjūčio 28 – 30 d. Klaipėdoje ir Šventoje vyko Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Asamblėja tema „Studentas taškas eLT“. Asamblėjoje nubrėžtos pagrindinės aukštojo mokslo reformos gairės naujiesiems studijų metams: akademinio jaunimo tvirtinimu, studijų ir mokslo pertvarkoje jau žengti parengiamieji žingsniai, tad toliau telktis derėtų ties studijų kokybe.
Didžiausias dėmesys aukštojo mokslo aktualijoms skirtas pirmąją Asamblėjos dieną vykusioje konferencijoje. Čia itin reikšmingu studijų kokybei ir patrauklumui įvardytas aukštųjų mokyklų ryšys su bendrojo lavinimo mokyklomis. Šia tema konferencijoje kalbėjęs Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys akcentavo moksleivijos kūrybiškumo ugdymo svarbą ir pasisakė už galimybes tobulinti priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemą.
Dėstytojų ir studentų tarpusavio santykių kaita taip pat minėta svarbiu studijų kokybę ir jų patrauklumą lemiančiu veiksniu. Pastebėta, kad aukštojo mokslo pertvarka turėtų paskatinti studentus ir dėstytojus pereiti nuo sovietmečiui būdingo skirtingų statusų santykio prie kolegiškai artimesnio, darnesnio judėjimo siekiamų mokymosi tikslų link.
Konferencijoje aptartas ir studijų bei darbo rinkos ryšys. Žinių ekonomikos forumo direktorius Edgaras Leichteris akcentavo, kad studentams save rasti darbe geriau sekasi, kuomet aukštuoju mokslu siekiama ugdyti lanksčias ir įvairiapuses asmenybes, studentams suteikiamos ne vien konkrečios žinios, bet orientuojamasi į žinias ir kompetencijas kaip visumą.
Konferencijoje taip pat kalbėjo Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė, Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Vaidelys, legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas. Susirinkusiuosius sveikino Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universiteto rektoriai, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentė Nijolė Kukutienė, Klaipėdos vicemeras Benas Šimkus, Mykolo Riomerio universiteto sekretorius Sauliaus Spurga.
Prieš konferenciją vyko specialus LSS Tarybos narių susitikimas su Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumiu. Susitikimo metu aptarti bendrojo priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas rezultatai, pasirengimas naujiesiems studijų metams. Daug dėmesio skirta paskolų, „studijų krepšelių“ paskirstymo klausimams taip pat studijų ir mokslo finansavimo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų temoms aptarti.
Antrąją LSS Asamblėjos dieną akademinio jaunimo atstovavimo įgūdžius studentų atstovai lavino pagrindinių aukštųjų mokyklų vidinių valdymo organų – Senatų ir Akademinių tarybų - veiklos simuliacijose. Kiekvienas simuliacinio žaidimo dalyvis turėjo jam paskirtą vaidmenį menamo universiteto menamame Senate ir atstovavo specialiai parinktai universiteto narių grupei: vieni buvo profesoriai, kiti – administracijos darbuotojai, studentai ar tiesiog stebėtojai. Daliai žaidimo dalyvių teko aktyviai ginti studentų interesus, o dalis – turėjo kaip įmanydami tam priešintis.
Pagrindinis tokio žaidimo tikslas – ištyrinėti, kaip efektyviai studentų atstovai gali apginti studentų interesus Senate, kur reikia tobulėti, kad studentų interesai ateityje būtų ginami geriau. Antrosios dienos vakare studentų atstovai, LSS Alumni klubo nariai ir svečiai drauge susibūrė Šventosios paplūdimyje, kur šventiškai sutiko 18 - ąjį Lietuvos studentų sąjungos gimtadienį. Šių metų Asamblėja „Studentas taškas eLT“ draugėn subūrė apie pusantro šimto šalies studentijos lyderių iš didžiausių Lietuvos aukštųjų mokyklų.
Primename, LSS jau 18 metų aktyviai veikianti demokratinė, nepriklausoma ir nevyriausybinė organizacija, atstovaujanti Lietuvos studentų interesams, jungianti Lietuvos aukštųjų mokyklų Studentų savivaldas. LSS atstovauja Lietuvos studentams ir juos gina aukščiausiu lygiu. Siekdama įgyvendinti šią savo misiją, LSS organizuoja nacionalinius ir tarptautinius renginius bei akcijas. Tokiu būdu taip pat siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į egzistuojančias problemas, kurti ir tobulinti švietimo sistemą, skatinti tarpkultūrinę studentų bei visos akademinės bendruomenės partnerystę, gerinti studentų įvaizdį visuomenės akyse.
Studentų atstovų organizacija taip pat yra aktyvi Europos studentų sąjungos (ESU), Šiaurės Europos studentų sąjungos (NOM), Žinių ekonomikos forumo (ŽEF), Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) narė ir Baltijos šalių studentų sąjungų asociacijos (BOM) narė steigėja.