Dauguma iš 13 tūkstančių pakviestųjų studijuoti universitetų mokamose vietose sutinka mokėti už studijas tūkstantines sumas. Į mokamas universitetų vietas veržiamasi nepaisant to, kad kolegijose laukia iki 2 tūkstančių nemokamų vietų. Tokie studentai – išsigelbėjimas aukštosioms, pagrindinio priėmimo metu pritraukusioms mažai studijų krepšelių. Lietuvos studentų sąjunga įsitikinusi, kad turi egzistuoti kokybės priežiūros sistema, garantuojanti, kad žmogus gautų sumokėtus pinigus atitinkančią paslaugą.
Studijuoti valstybės finansuojamose vietose universitetuose pagrindinio priėmimo metu pakviesti 11 566 studentai. 12 342 asmenys pakviesti studijuoti mokamose vietose. Iki ketvirtadienio jie turėjo apsispręsti, ar pasirašyti studijų sutartis.
„Galime grubiai planuoti, kad sutartis yra pasirašę 80-90 proc. pakviestųjų į mokamas vietas. Štai Kauno technologijos universitete už mokslus sutiko mokėti 90 proc. pakviestųjų. Esame nustebę – juk ir kolegijų sektoriuje yra laisvų vietų“, - DELFI sakė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas.