Birželio 9 dieną rengiamojoje diskusijoje „Neįgalieji aukštajame moksle: situacija ir galimybės“ bus analizuojama, kaip pasitelkiant turimus išteklius ir remiantis pastarųjų metų pažanga pasiekti, kad studijos taptų atviresnės ir prieinamesnės neįgaliesiems ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių žmonėms su negalia.
Lietuvos studentų sąjungos (LSS) organizuojama diskusija vyks 10:00-12:00 val. Vilniaus teisės ir verslo kolegijoje (Laisvės pr. 58, Vilnius).
Renginyje bus pristatyti LSS vykdyto tyrimo „Neįgalieji studentai Lietuvos aukštosiose mokyklose 2008-2009 mokslo metais“ rezultatai. Diskusijoje dalyvaus Švietimo mokslo ministerijos (ŠMM), Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) atstovai, taip pat Lietuvos žmonių su negalia sąjungos, aukštųjų mokyklų, skirtingų šalies Studentų savivaldų atstovai ir neįgalieji studentai. Diskusijos moderatorius - LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.
Diskusijos metu bus pristatyta trijų aukštųjų mokyklų patirtis studijas pritaikant neįgaliesiems. Tarp jų – viena kolegija ir du universitetai. Renginio dalyviai analizuos neįgaliųjų galimybes Lietuvos auštamajame moksle, problemas, aptars galimus sprendimo būdus.
Be to, renginio metu bus pristatomi skirtingi pranešimai apie neįgaliųjų situaciją ir galimybes Lietuvos aukštajame moksle. Pranešimą skaitys LSS Socialinės integracijos koordinatorė Rūta Ruolytė. Taip pat pranešimus pristatys Vytauto Didžiojo universiteto studijų prorektorius Jonas Ruškus ir studentė Rūta Kupčinskaitė, Vilniaus teisės ir verslo kolegijos direktorė Daiva Daugvilienė bei Šiaulių universiteto Studentų reikalų tarnybos koordinatorius Vitalijus Kybartas.
Pagrindinė renginio organizatorė, LSS Socialinės integracijos koordinatorė, Rūta Ruolytė teigė, jog šios diskusijos svarba garsiai prabilti ir diskutuoti apie esamas neįgaliųjų problemas, su kuriomis susiduriama kas dieną aukštųjų mokyklų koridoriuose.
„Atlikus LSS tyrimą apie neįgaliųjų situaciją ir galimybes aukštajame moksle, buvo pastebėta, jog neįgaliųjų iš Lietuvos skaičius aukštosiose mokyklose sparčiai mažėja. Tai žymi, jog reikia tinkamai įvertinti Lietuvos aukštųjų mokyklų padėtį tarptautinėje plotmėje ir būdus, kaip geriau išnaudoti tai, ką turime, kad neįgalieji tiek iš Lietuvos, tiek iš svetur turėtų galimybę studijuoti Lietuvoje“, – svarstė LSS atstovė.
Primename, kad LSS viena pirmųjų tarp jaunimo nevyriausybinių organizacijų ėmėsi nagrinėti neįgaliųjų studentų teises bei aukštojo mokslo sąlygas Lietuvoje. LSS Socialinės integracijos koordinatorė Rūta Ruolytė yra surengusi ne vieną apklausą, tyrimą ir tarptautinę konferenciją skirtą žmonių su negalia integracijos į aukštąjį mokslą temomis.